suomenkielinen työtön ihmettelee

tietääkseni olemme SUOMESSA emmekä virossa .suomalainen työvoima ei kelpaa enään suomessakaan.
tässä ilmoitus.

Puoliperävaununkuljettaja, Antti Luoti, Kotka
Haetaan vironkielentaitoista PUOLIPERÄVAUNUNKULJETTAJAA kotimaan kuljetuksiin.

Työ on puoliperävaunun ajoa konttiliikenteeseen.

Auton asemapaika Kotka.

Paikka täytetään heti sopivan henkilön löydyttyä.
10258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

tietääkseni olemme EU.ssa.

Äänestä

Haetaan vironkielentaitoista, ei virolaista. Opettele lukemaan.

Äänestä

Työttömällä on aikaa opiskella kieliä! Opiskele äläkä valita
Monissa työpaikoissa on kielivaatimuksia, teillä idässä venäjä ja/tai viro, meillä lännessä ruotsi

Äänestä
  • Onko siellä lännessä myös pakko-suomea, pitäisi kuitenkin olla tasapuolisesti.

    Äänestä

Tässä näet, että kouluttautuminen pitää työmarkkinoilla kilpailukykyisenä: kannattais varmaan sinunkin jotakin hyödyllistä opiskella, voisit joskus päästä töihin.

Äänestä

vironkieli kunniaan.minä ehdotan otetaan vielä venäjänkieli suomen viralliseksi kieleksi kun venäläisiä asuu suomessa paljon,kun ruplillakin voidaan kohta suorittaa maksut. työtön suomalainen työtön lopeta valitus.!!!!!!!!

Äänestä

Kukapa sellaista itsensä ylihinnoitellutta suomalaisjuoppoa palkkaisikaan. Opiskelu ja itsensäkehittäminen on "homojen hommaa", kunnon (no jaa) suomalainen työmies juo kaljaa ja haisee.

Äänestä

olen samaa mieltä suomalainen työmies on roskatavaraa.me vänäläiset osataan kaikki paremmin teidät pitäisi liittä meihin niin teilläkin olisi kaikki paremmin.

Äänestä

Ihmettelen kovasti samaa asiaa.Itse ajoin Etelä-Suomalaisessa kulj.liikkeessä.
Tein työni mielestäni hyvin.
Kerran tultuani pitkältä reissulta firmaan oli palkattu eestistä mies,tämän jälkeen minulle ei töitä löytynyt.
Karmeeta on että suomalainen kuljetusyrittäjä arvosta suomalaista kuljettajaa,vaan on saatava mies virosta.
Onneksi on sentää suomessa liikenteenharjoittajia jotka arvostavat suomalaista osaamista

Äänestä

Viroa venäjää romaniaa ja puolaa on hyvä osata nykyisillä työmarkkinoilla.

Tessiä taas ei kannata osata.

Mitään muuta sitten ei tarvitsekkaan osata...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äjosdi498734klj kirjoitti:

tietääkseni olemme SUOMESSA emmekä virossa .suomalainen työvoima ei kelpaa enään suomessakaan.
tässä ilmoitus.

Puoliperävaununkuljettaja, Antti Luoti, Kotka
Haetaan vironkielentaitoista PUOLIPERÄVAUNUNKULJETTAJAA kotimaan kuljetuksiin.

Työ on puoliperävaunun ajoa konttiliikenteeseen.

Auton asemapaika Kotka.

Paikka täytetään heti sopivan henkilön löydyttyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu