uusille urille

Otan suunnaksi Kainuun. Siellä on Kuhmossa kamaerimusiikki. Töihin haen lastensuojeluun kun siellä työpaikka auki. Taitaa olla sen verran pieni city ettei ole penskoja joten ei työt paina.
468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tervemenoa. Äläkä jälelles kato.....

Äänestä

Tervetuloa vaan Kuhmoon, lähti sieltä Kuopiosta mihin suuntaan tahansa, niin olot paranee. Täällä ei ole asunnot ja vuokrat kalliita, haet välillä Venäjältä 80 sentin polttoainetta ja halpaa tupakkaa, jos savuttelet. Metsiä riittä metsästämiseen ja marjastamiseen ja järviä kalastamiseen.

Äänestä

Vai että Kuhmoon mennessä olot paranee... huumorimiehiä :)

Äänestä

Itse mennyt savosta kainuuseen ja yksi kainuulainen marmattaa minuutissa enemmän kuin kymmenen savolaista päivässä. Onneks piäsin pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


stalkkeri 68 kirjoitti:

Otan suunnaksi Kainuun. Siellä on Kuhmossa kamaerimusiikki. Töihin haen lastensuojeluun kun siellä työpaikka auki. Taitaa olla sen verran pieni city ettei ole penskoja joten ei työt paina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu