Mikä meno nykyisin?
Pub Vaahtera
14
743
Vastaukset
- Räkälä mikä räkälä
Samat spugetha siellä kiskoo kaljaa päivät pitkät..Kuka tonne nyt ees haluaa mennä?Vieläkö siellä sisällä saa tupakoida?
- Perus laitapubi?
Et vissii ole ihan hetkeen siellä käynyt, jos kysyt että saako sisällä tupakoida.
Ei saa... ja niin sanoo myös laki.
Itse käyn lounaan syömässä monesti ja hyvä perusruoka on tarjolla joka arkipäivä.
Iltamenoista en juurikaan tiedä.
Sikajuhlissa kävin ja silloin oli talo täynnä ja hyvä meno.
- Hörps
Kuten edellä mainittua, hyvää ruokaa.
"Räkälä mikä räkälä" nimimerkki vaan trollailee ja levittää vääriä tietoja. - Possuja kaikki...
No eikös tupakkalaki ole ollut aika monta vuotta jo?Muutama vuos sitten aika armotta porukka kessutteli sisällä..Niin no ruoka ok..Mitä noihin sikajuhliin tulee niin sen piti olla kunnon sikaa mitä tarjolla niin ei ollu ei!
- jeba jeba
Valitettavasti lähes kaikki "Sikajuhlapaikat" tarjoaa perus possunlihaa. En muista Mikkelistä yhtään paikkaa pariin vuoteen, missä olisi ollu "kunnon sikaa" tarjolla.
Eli siinä olet ihan oikeassa. En kyllä muista heidän mainostaneen, että kyseessä olisi sika vartaassa. Mutta hyvä bileet oli silti. 5€ ruoasta ja tunnelmasta ei mielestäni ollut paha hinta, vaikka sitä "kunnon sikaa" ei ollutkaan.
- lama aika
Onko vahtera vielä pystyssä?
- Eivoiollanoinvaikeaa
No ei ole, muuten vaan ruokkii lähialueen työläisten nälkää ja iltaisin janoisia.
- me like
miä tykkään vaahterasta. ihanan rauhallista ja mukavat myyjät. hyvä paikka vaihtaa kuulumisia kun kuulee omat ajatuksetkin ja se mitä toinen sanoo. (ainakin päivemmällä) joskus porukkaa on enemmän, joskus vähemmän. karaokeiltoina siel saattaa olla ehkä enemmän jengiä. jos tykkää et porukkaa on enemmän ni viikonloppusin kandee käyä kattomassa.
- homot hirteen
Homoja käy tosi paljno perseseksiä vonkaamassa
- hömötinti
Autoilevien homotiaisten mesta.
- so happy
ihan tosi en oo kuullukaan. mikkelissä siis nyt oikea gaymesta!
- 1+1
Kuka sitä nykyään pyörittää?
- Anonyymi
onko auki?
- Anonyymi
On auki, mene vaan nopeasti. Valomerkki tulee näin arkisin 22.30
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol5552175Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis4011776Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H221590Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641418JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191166- 561112
- 1181097
Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti16888Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka13858Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66823