Onko tarpeeksi katulamppuja,

valoja siis täällä kaupungissamme?
Aika hämärää oli lenkkeillä teollisuusalueella.
Toivottavasti joku vaaliehdokas puuttuu tähän puutteeseen ja saadaan
lisää valoja.
890
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kaupunkihan aikoo säästösyistä sammuttaa katuvalot puolenyön jälkeen ensi talvena.

Äänestä

Asemasillalle on asennettu remontin yhteydessä taas jotkut "uudet ja hienot" katulamput jotka eivät valaise p,askaakaan!

Äänestä
  • Kyllä ne näytti valaisevan juuri sen p,askan!

    Piti oikein illalla kävellessä välttää astumasta siihen.

    Äänestä

  • 12+14 kirjoitti:

    Kyllä ne näytti valaisevan juuri sen p,askan!

    Piti oikein illalla kävellessä välttää astumasta siihen.

    Ei ollut muuten eläimen vääntämä se!

    Äänestä


Keskustan viimeisenkin nurkan valaisu on rahan tuhlausta.

Äänestä
  • Kylläpä hyökätään keskustan kimppuun.

    Äänestä

Ainakin Savontie on syksyn pimeillä todella riittämättömästi valaistu. Häyrisentie ei paljon parempi ole sekään... Keskuskadulla sentään yritystä. Parempi olisi valaista kunnolla, kuin vähän sinne päin. Huvilakadun valot taitaa olla parhaat?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koirankävelyttäjä kirjoitti:

valoja siis täällä kaupungissamme?
Aika hämärää oli lenkkeillä teollisuusalueella.
Toivottavasti joku vaaliehdokas puuttuu tähän puutteeseen ja saadaan
lisää valoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu