Sain ELY -keskukselta sähköpostiini vastauksen, että ensi kesänä tehdään lisäkaistat em.risteykseen sen turvallisuuden parantamiseksi ja kääntymisen helpottamiseksi.
Kantolantien / Virkkulantien risteys
12
423
Vastaukset
- Epeli
Kyseinen risteys on vaarallinen, ihmettelen ettei mitään pahempaa ole sattunut ja kääntymiskaistat on todella tarpeen. Kerran joku etelän pelle ajoi melkein perään kun olin kääntymässä Kantolantielle, siitä se suhahti 10 sentin päästä ohi.
- Urho 10
Hyvä että laitetaan, usei pitää vahinko sattua ennenkuin laitetaan.
- tulossa menossa
johtu varmaan siitä ku Kantolantien asukkaat köröttelevät viittäkymppiä 60 kmh rajotusalueella.
- Ojakylästä
Toinen minkä sais sitte uudistaa on nelostien ja uuden liesharjun kääntyminen kun sinne aletaan rakentaan. On muuten hienot tontinpaikat.
- erkki
Hietalantien risteys ennnen Kantolaa (etelästä tultaessa) on kans riskipaikka. Liikennettä on paljon (eläinlääkäri) ja vastahan siinä tuli ruumiskin.
- kymppi
Vasta? Ruumis?
- Vaaranpaikka
kymppi kirjoitti:
Vasta? Ruumis?
Nainen jäi siinä auton alle ja kuoli, en tarkkaan muista ajankohtaa mutta ei siitä kauan ole.
- HöhHöh
Kummallinen koko risteys. Eihän ne edes leventäny tietä vaan laittoivat pelkästään kiemuraiset kaistat.
- 2 + 17
nyt se vasta vaarallinen onkin tuo kantolan/virkkulan liittymä... ajatelkaapa sitä kun tulee syksyn liukkaat ja käännyt pohjoisesta päin virkkulaan päin... on siinä rekalla meleko puikkelehtiminen kun joutuu oikealta ohittaan kun joku sattuu ryhmittäytymään kääntyäkseen vasemmalle...
- Ei mitään järkeä
Nimenomaan, näin minäkin olen miettinyt kun olen siitä ajanut.
- isonautonkuski
Ei mitään järkeä kirjoitti:
Nimenomaan, näin minäkin olen miettinyt kun olen siitä ajanut.
Sopii hyvin kuvioon, typerien ja hölmösti suunniteltujen Iin 4-tien liikenneympyröiden jatkeeksi! Vain liikenneinsinööri osaa suunnitella näin hölmöjä liikenneratkaisuja.
- Yrjöpoika
Kohta ne liukkaat tulee ja taatusti siinä pelti rytisee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745359Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 371639
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510