tänään kissani leevi toi sisälle kuolleen hiiren.
se pudotti sen eteisen lattialle ja katsoi minua selvästi ylpeänä ja kehräsi kovin.
ensin olin vähän hämilläni, että mitäs tämä nyt on, mutta sitten tajusin että leevi toi sen minulle "lahjaksi" joten aloin kehua ja rapsutella sitä.
tästä leevi oli viellä enemmän hyvillänsä.
sitten menin täyttämään sen ruoka kipon (ruualla tietty) =) ja leevi tuli syömään.
samalla kun leevi söi, vein vaivihkaa vein hiiren ulos, ettei leevi vaan näkisi ja pahoittaisi mieltään.
syötyään leevi meni eteiseen haistamaan kohtaa jossa hiiri oli ollut ja tuli sen jälkeen minun viereeni tuhisemaan, kun luin kirjaa sängylläni.
luulikohan leevi että olin kenties syönyt sen tuoman hiiren, kun se ei muutakun haistanut kohtaa jossa hiiri oli ollut?
no sitä voimme vain arvailla.=)
lahja omistajalle
Hansu
3
361
Vastaukset
- ukkeli
odotas kun kissasi tuo eläviä rottia ja leikkii
niillä olohuoneessasi ja sotkee verellä joka paikan! ittelläni 2 kissaa jotka yrittää tuoda
"lahjoja" kotio jokapäivä ;)- Rölli
Ihan totta, omakin kissani toi juuri eilen (taas...) rotan sisälle ja sitä edellisenä päivänä olin lihvata päästäisen varpaillani...
- Nahkiainen
...vaan saaliin heittelyn tarkoitus on saada saaliseläin tyhjentämään paniikissa suolensa, ja isomman saaliin kohdalla myös väsyttää se.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381309
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38859Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad29607Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14580
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26548Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536- 24521
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16492Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17483