On aika laittaa satakymppi kiertoon mutta mitä tilalle? Kävin tutun myyjän juttusilla ja hän tarjosi tilalle Kia Rioa. OVH 13990 renkaat, toimituskulut ja lohkolämmitin päälle ja loppuhinta aivan liikaa. Ladaa ei oteta vaihdossa ja silloin saa alennusta hinnasta mutta silti maksaa liikaa.
Monet ovat ostaneet myyjän mukaan Kian Ladan jälkeen. Onko se hyvä auto ja kannattaako ottaa noin paljon lainaa vai pitäisikö ostaa ennenmmin vaikka käytetty Kia halvemmalla?
Kiaan vaihtaneita
5
178
Vastaukset
- ladamiäs
Ladan tehtailla aletaan tehdä Nissan Almeraa. En tiedä onko tulossa Suomeen mutta olisi poliittisesti oikeampi ratkaisu vai olisiko? Ainakin sen ostamisella voisi tukea venäläistä autoteollisuutta jos sellaiselle on tarvetta.
- K28
Ei me Ladan omistajat tiedä Kian ominaisuuksista mitään eikä muidenkaan autojen hyvistä ja huonoista puolista. Me ajelemma Ladoillamme ja sillä hyvä. Käy Kian sivuilla siellä kerrotaan mitä mieltä siitä ollaaan.
- Deltaeino
Kyllä aika moni entinen ladisti ajaa nykyisin Kialla. Deltan myyjän mukaan lähes kaikki.
- da,daa
Deltaeino kirjoitti:
Kyllä aika moni entinen ladisti ajaa nykyisin Kialla. Deltan myyjän mukaan lähes kaikki.
Ladaa ei tarvii vaihtaa. Lada kestää Isältä pojalle,siis pojan pojalle.
- ladamiäs
da,daa kirjoitti:
Ladaa ei tarvii vaihtaa. Lada kestää Isältä pojalle,siis pojan pojalle.
Ajoituskysymys. Normaalissa käytössä Ladalla selviää vuoden pari ennen kuin se on paalauskunnossa mutta kukaan ei suostu Ladaa ottamaan normaaliin käyttöön.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1224835Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1854518Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1191953- 4031721
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331482Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann71269Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3781225- 751145
- 741055
- 921008