Muurame on paras kaikista kunnista!
Paras kaikista
5
413
Vastaukset
- Jyväskyläläinen josk
Juu kun tulee Jyväskylän suunnasta niin Autotalon kohdalla jo tietää kuka kääntyy Muurameen, vauhti tippuu 80 alueella 60-40 kymmeneen.
Ajelkaa jo ABC: rampista etanat sinne vanhalle tielle ja sieltä sinne iki-ihanaan Muurameenne.
Tehkää samoin sitten kun lähdette Jyväskylään, harva teistä osaa, ymmärtää kiihdytyskaistan käytön oikein.
Turha vastailla millään päätömyyksillä, tämän asian voi todistaa todeksi useampi sata kulkijaa.- mummomuuramen
Todistakoon vaan,
mutta meillä muuramen mummoilla on oikeus ajaa autoa ja olemme yhtä tasavertaisia autoilijoita kuin nämä vikkelämmät jyväskyläläisetkin.
Katsos hyvä mies ( tietenkin olet mies) kun jokainen asettaa sen ajonopeutensa monista muistakin tekijöistä., lakikin sanoo niin, kuin vain siitä liikennemerkistä, joka sanoo, että nyt saa ajaa satasta.
Se satasen nopeusrajoitus ei tarkoita, että siinä pitää ajaa satasta vaan enintään satasta. Vissi ero.
Onhan se vähän surullista jos pitää ottaa muut autoilijat liikenteessä huomioon kun tekisi niin mieli olla se yksi ja kaunein ja varsinkin, nopein.
Ja tätä juttua ei muuksi muuta vaikka olisi useampi tuhat kulkijaa.
- Hehhhee
Lukekaa edes tämä
- muuramelainen1
Ne on nuo vanhukset jotka hidastelee... tottuneet kun ennen oli tavallinen risteys siinä kohdalla. Kiihdytyskaistalla tosiaan kiihdytetään sitten siihen samaan vauhtiin kuin muut autot ;)
- Sinä ja minä liikenn
On toi kovvoo noille korpilahden kaupunkilaisille. Palvelut keskustassa ja harmittaa kun ei rahat ole koskaan riittäneet Muurameen muuttoon. Koita jaksaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä3424332Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1422428Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575822056- 1411571
- 261107
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!421094- 221005
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein140999- 77989
Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!337931