Myllymäessä ja ympäristössä haisee p...a! Se shitin haju tulee kaatopaikalta - luulisin? Miten se on mahdollista? Eikö kukaan muu haista löyhkää, vai onko se tuoksu muille?
Haisee!
Haiskahtaa
7625
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olen kans noin viikon haistanut tuon epämiellyttävän hajun tuolla ulkona. Välillä haju on todella voimakas ! Olenkin miettinyt mistä se tulee... Mutta taitaa tosiaan tulla kaatopaikalta , sillä siinä kohdassa usein tuo sama haju on ollut voimakasta !???!
Joo, Jämijärvelläkin haisee, aina välillä. Aika reippaastikin ja pitkiä aikoja. Keskustassa haisee usean kilometrin säteellä. Samoin Palokoskella. Ihme kyllä, mikseihän terveystarkastajat puutu moiseen. Siinä on mm. monella astamaatikolla henki piukassa.
No jämijärviläiset haisee jo muutenkin!
Ja myllymäkiläiset haisoo
Kuinka terveystarkastaja astman parantaa?? Joskus haisee tuomet, joskus joku muu. Muuttakaa vaikka Valkeakoskelle niin tiedätte miltä teollisuus haisee.
Kyllä se tiedetään, miltä teollisuus haisee! Ja se on ymmärrettävää... Mutta Kankaanpäässä, kun ei yleensä mielestäni haise, ja nyt on vain haissut paha haju!!! siksi siitä ketjun aloittanutkin kirjoitti!
Ilmeisesti sateinen lämmin ilma on laittanut kaatiksen muhimaan. Kaatopaikka on monenna talvena aamuisin haiskahtanut aina Porin tielle Hapuan kohdalla. Eihän se mikään miellyttävä haju ole. Nyt on ilmavirtaukset olleet keskustan suuntaan.
Kyllä siihen puututtaisiin, jos alkaisi eri instansseihin valittamaan. Mutta sitten jätemaksut tietty nousisivat.
Ajelkaapa joskus Honkajoelle matkaavan yhdistelmän perässä, jossa on noita teurasjätteitä/eläin raatoja. Siinä vasta kammottava haju. Haisee vaikka auto menee jo kilometrin päässä näkymättömissä edellä. Se kuljetustapa avonaisilla pressulavoilla on kyllä täysin laiton. Ko. jätteet pitäisi kuljettaa umpiastioissa.