tässäpä tämän illan saldo:
*pakastepizza 350 g
*pussillinen tortilla chips -lastuja purkillinen salsa dippiä
*350g kananuggetteja curry dippi
*400g englannin lakritsi
*Aino Karpalo Kinuski -jäätelö 900ml
*2 litraa Freeway Colaa puolen litran dr.pepper -colapullo
aattelin vaan ilmoittaa tänne että tällainen ilta taas. näitä on nyt ollut neljä kertaa tällä viikolla. hirveetä mässäystä just tollasta suolasta ja makeaa, hiilaripaskaa ja sitten oksentelua perään.
Illan saldo
5
387
Vastaukset
- bulimikko
ittelläni 8kk aamusta iltaan joka päivä,syö tyhjennä syö tyhjennä.pituus 178cm paino 42kg mieshenkilö,että repipää helvetti siitä,ainut ajatus mikä on mielessä,ittesä lopettaminen,mutta kun kun on tällänen paska ettei ees siihen ole uskallusta,olen kertakaikkiaan lopen kyllästynyt tähän,kommenttia mieshenkilöiltä kiitos,tuntuu kun olis ainut,vaikka kyllä varmaan muitakin on jotka tappelee tän paskan kanssa,tätähän on aivan turha selitellä sellaselle jolla tätä sairautta ei ole.
- back to bulimia
niin mä oon kanssa mies siis. Pituus 190cm, paino 63kg. Olin lähes vuoden oksentamatta tässä välissä, nyt kesällä palannut vanhoihin kuvioihin ku piti saada painoa pois. Mun menetelmät on siis paastoaminen vaikka pari päivää sit ahmimiskohtaus,syyllisyys (itseviha),oksennus. Sama ympyrä toistuu. Tosin nyt oon täl viikol jo neljästi ahminut iltaisin ja oksentanut eli ei täysiä paastopäiviä välissä. Päivisin en syö mitään, kun tulee pimeä meen kauppaan ostamaan paskaruokaa.
Niin ja ikää 28v - Kismet
back to bulimia kirjoitti:
niin mä oon kanssa mies siis. Pituus 190cm, paino 63kg. Olin lähes vuoden oksentamatta tässä välissä, nyt kesällä palannut vanhoihin kuvioihin ku piti saada painoa pois. Mun menetelmät on siis paastoaminen vaikka pari päivää sit ahmimiskohtaus,syyllisyys (itseviha),oksennus. Sama ympyrä toistuu. Tosin nyt oon täl viikol jo neljästi ahminut iltaisin ja oksentanut eli ei täysiä paastopäiviä välissä. Päivisin en syö mitään, kun tulee pimeä meen kauppaan ostamaan paskaruokaa.
Niin ja ikää 28vEi saatana. Käytin siis 3 tonnia kahdessa kuussa RUOKAAN, jos sitä siksi voi kutsua...(keksejä, duklaakakkuja, mäkkiruokaa). Ja minnekköhän ruuat joutuvat. Vedän siis periaatteessa rahani vessasta alas. Mua kuvaillaan yleensä järkeväks mut ne ei tiedäkkään tätä varjopuolta...
mikä itsehillintä? en haluu laihtuu enempää vaan pysyä samana. - back to bulimia
Kismet kirjoitti:
Ei saatana. Käytin siis 3 tonnia kahdessa kuussa RUOKAAN, jos sitä siksi voi kutsua...(keksejä, duklaakakkuja, mäkkiruokaa). Ja minnekköhän ruuat joutuvat. Vedän siis periaatteessa rahani vessasta alas. Mua kuvaillaan yleensä järkeväks mut ne ei tiedäkkään tätä varjopuolta...
mikä itsehillintä? en haluu laihtuu enempää vaan pysyä samana.jep, se tässä on kaikkein tyhmintä että rahaa menee kirjaimellisesti pöntöstä alas.
anoreksiassa sentään ei mene rahaa.
mulla menee parikymppiä illas paskaruokaan (hiilaripaskaa makeaa), jotka oksennan saman tien ulos. mitä vitun järkeä ?
- back to bulimia
Tässä vielä sunnuntai-illan saldo:
* 2 x 350g pakastepizza
* 500g pasta-ateria (paremminkin paska-ateria) pasta carbonara
* paketti makkaraa 400g
* paketti pekonia 140g
* suklaalevy 100g
* Classic jäätelöpuikko
Vittu mitä paskaa! no onneksi nyt on rahat loppu ja voin huokaista helpotuksesta en voi ostaa enää paska-ruokaa kaupasta. jääkaappikin on tyhjä joten en voi mitään ahmia.
Alitajuisesti tajusin ostaa monivitamiiniporetabletti-putken (20kpl poreita) ja maanantaina onkin hyvä aloittaa ns. puhtaalta pöydältä eli ankara paastoaminen. pitänee ainakin kaks päivää mennä pelkän vitamiiniporeen voimalla, pakko näännyttää itseään rankaisuna.
Kaikkein paras olis jos kuolis pois yön aikana, mutta eihän jumala (jota ei ole olemassa) voi niin armollinen olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3269131Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat835668Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3335190SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden753628Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33062Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien662643Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal612575Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42402Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72338- 1132306