Bemarin sinkitys

Bemarin tekninen osasto on lomalla.Kysyisin teiltä muistaako kukaan milloin 316-318i on alettu
tekemään täysin sinkittyä koria.Eilen kuulin,että vuodesta -98 alkaen olisi ja osittain sinkittynä jo aiemmin?
51655
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

500 sarja onko/mistä saakka sinkitty....

Äänestä
  • kuulin eilen, että vuodesta -92.

    Äänestä

Kannattaako ruostesuojauttaa? Ohjekirja kyllä väittää että hyvin on suojattu kotelot, mutta mutta ..

Äänestä

Eikö tosiaan bemarimiehillä/-naisilla ole enempää tietoa sinkityksestä. Tätä on kyselty joskus aikaisemminkin...

Äänestä

http://www.mainio.net/article.asp?path=1;1132;1137;50094;38459

"BMW 3-sarjalla on hyvä korroosionkestävyys. Ainoassakaan tutkitussa autossa ei esiintynyt voimakasta ruostetta. BMV käyttää puhdasta sinkkiä kaikissa tutkituissa korinosissa ja kynnyskoteloiden muotoilu on hyvä. Taitosten saumapinnat on liimattu hyvin ja kynnyskotelot on käsitelty hyvin ruosteenestoaineella."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bemarilla 18 vuotta. kirjoitti:

Bemarin tekninen osasto on lomalla.Kysyisin teiltä muistaako kukaan milloin 316-318i on alettu
tekemään täysin sinkittyä koria.Eilen kuulin,että vuodesta -98 alkaen olisi ja osittain sinkittynä jo aiemmin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu