kihlasormus

nainen23

Minun avomies osti sormuksen aivan itse. En ollut vaikuttamassa asiaan. Olin kyllä puhunut että en haluaisi mitään ohutta "siimalankaa" sormeeni. No hän sitten yllättäen kosi (tai osasin minä vähän sitä aavistaa) ja siellä se oli. Kauniissa valkoisessa rasiassa timantilla varustettu sormus. Timantti ei ole liian pieni mutta ei pröystäileväkään. Kyllä hänellä ainakin on makua sormuksien suhteen. Tai siis meillä on samanlainen maku (kun osasi ostaa mieleisen sormuksen). :) Lykkyä pyttyyn kaikille!

2

1786

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nainen23

      nii ja piti vielä sanomani että sormuksessa on briljantti hionta eli paras hionta. Tarkoittaa: (otin netistä) Hionnan laadulla ei tarkoiteta käytettyä hiontamuotoa, vaan sitä, kuinka hyvin tietyn hiontamuodon mittasuhteet on valittu ulkonäöltään mahdollisimman loistavan kiven valmistamiseksi, ja kuinka huolellisesti ja symmetrisesti itse hionta- ja kiillotustyö on tehty.

      • pöhkö

        Timantit, naisen parhaat ystävät. Vai miten se meni. Itseasiassa briljantti-sanaa saa käyttää ainoastaan tällä tavoin hiotusta timantista. Mutta se ei ole kaunista jos naisella on vaikka 8 sormessa erilaisia isoja kiviä. Liika on aina liikaa. Mutta niitäkin näkee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1179
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      891
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      327
      659
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      626
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      618
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      600
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      75
      576
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe