Artina 33 ????

Arto

Millainen vene on mielestänne Artina 33, soveltuuko hyvin perheveneeksi. Onko veneessä tunnetusti jotain heikkoja kohtia. Koneen paikka on melko erikoinen, mutta tuskin siitä haittaakaan on. Paljonko niitä on mahdettu tehdä. Missä hintaluokassa kyseiset veneet liikkuvat.

1

981

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • henry w

      Sopii perheveneeksi, sellaiseksihan se on tehty. Purjehtii kivasti, näyttää nätiltä ja osassa Artinoita on suojaisia kiinteä spryhood. Kohtuuhyvin tehty, mutta peräsimen tuentaa kannattaa tarkistaa. Osassa on ollut "räkäraudasta" tehtyjä vahvistukisa laminaattiin piilotettuna.

      Itse hylkäsin Artinan lähinnä sen ahtauden vuoksi, tilat ovat kuin H-veneestä ;) Mutta kompromissejahan kaikki alle 15 metriset on ja Artina on ihan hyvä sellainen.

      Hinnat pyörinee 40-55 ke:n tietämillä kunnosta (erityisesti koneen) riippuen. Uusi makeavesijäähdytetty kone, uusittu kansiheloitus uudet seilit ja elektroniikka nostaa hinnan varmasti lähelle ylempää lukemaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      353
      6465
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3836
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      0
      1330
    4. Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset

      Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard
      Maailman menoa
      0
      1080
    5. Olisitko tältä

      seisomalta valmis seksuaaliseen kanssakäymiseen hänen kanssaan?
      Ikävä
      97
      1025
    6. Yllätä mut ja laita viestiä

      Whatsapissa. Uskallatko vielä?
      Ikävä
      52
      900
    7. Huomasin kyllä

      Mitä tästä pitäisi ajatella?
      Ikävä
      56
      866
    8. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      137
      843
    9. Miellyttääkö eniten

      Kaivattusi persoona vai ulkonäkö?
      Ikävä
      41
      830
    10. Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista

      Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v
      Ruoanlaitto
      9
      827
    Aihe