Ovatko tytöt aina iloisia ja onnellisia?

Kun näkee kirjoituksia nettipalstalla pystyy melkein heti päättelemään kuka kirjoittajista on nainen. He käyttävät niin paljon kaikenlaisia hymiöitä verrattuna miehiin. Pitääkö paikkansa? Tuosta vaan saa sen kuvan, että miehet ovat usein alakuloisempia ja naiset pirteitä/iloisia :)
368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tykkään käyttää hymiöitä, mutta en oo ehk aina se ilosin. Varsinki ku oon yksin oon "alakulonen" :)

Äänestä

Tämä on vähän yleistävä aloitus. Nämä hymiöitä useasti käyttävät tytöt on nimenomaan teinejä. Aina löytyy poikkeuksia, mutta täytyy myöntää, että tytöt on yleensä niitä hymiöiden liika käyttäjiä.

Äänestä

En itse käytä hymiöitä paljoa ollenkaan, ja olen tyttö, joten ei pidä yleistää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


,.,., kirjoitti:

Kun näkee kirjoituksia nettipalstalla pystyy melkein heti päättelemään kuka kirjoittajista on nainen. He käyttävät niin paljon kaikenlaisia hymiöitä verrattuna miehiin. Pitääkö paikkansa? Tuosta vaan saa sen kuvan, että miehet ovat usein alakuloisempia ja naiset pirteitä/iloisia :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu