Eli pääsee suoraan työpöydälle
http://blog.laptopmag.com/6-ways-to-totally-avoid-metro-and-use-only-desktop-mode-in-windows-8/2
http://blog.laptopmag.com/6-ways-to-totally-avoid-metro-and-use-only-desktop-mode-in-windows-8/2
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Toimiiko nuo ohjeet? Mikkis muistaakseni teki kaiken että palikoita ei voisi kiertää.
Metroa ei voi mitenkään välttää kokonaan. Voit kikkailla itsesi suoraan työpäydälle, mutta Metro tulee vastasn siellä täällä vääjäämättä
Metron voi välttää kokonaan ainoastaan lopettamalla Windows 8 käytön, ja siirtymällä esim. Windows 7:ään.
JESS JESS noilla ohjeilla sain kasin käynnistymään suoraan työpöydälle: JESS ! !
Ja kun tämän asentaa niin saa perinteisen käynnistä nappulan win kasiin , toimii kuten aiemissa windouseissa :)
http://classicshell.sourceforge.net/
Hieno tuunaus, mutta valitettavasti se onneton Kasi on sen tuunauksen alla. Ei siitä mihinkään pääse. Silmänlumetta vain nuo tuunaukset.
Kannattaa käyttää Vistaa ja Seiskaa ja lopettaa Windowsin käyttö siihen.
" kannattaa käyttää vistaa " minkä ihmeen takia?
" hieno tuunaus " noilla ohjeilla voi käyttää kasia suoraan työpöydällä, ja shell softa tuo käynnistys nappulan ja valikon takasin, ei tarvitse metroon mennä jos ei ehdoin tahdoin sitä halua käyttää
.
Eikö ole vielä * HAXOROITU * käyttöjärjestelmäydintä normaalikäyttäjälle sopivaksi
.
Windows 8:n NT kerneli on ihan huippukunnossa eikä kaipaa haxorointia mutta käyttöliittymän moni haluaisi vaihtaa.
Toimii
Miksi ette vaihda sellaiseen käyttöjärjestelmään, jossa ikkunamanagerin voi vapaasti valita mieleisistään vaihtoehdoista ja sitten vielä tuunata haluamakseen?
Kiitos linkistä
Tuolla on viisi eri vaihtoehto käyynistä valikkoon http://windows8ohjeet.blogger.fi