Vesimittari portaittain

Kaikkiinasuntoihinon vaikea saada teknisistä syistä vesimittaria. Sen voi asentaa portaittain. Ja jyvittää vesilasku portaittain.

Näin tulee motivaatiota säästää vettä. Jos tulee.
293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mites meinasit saada tämän As Oy:ssä toimimaan, esim sen yhdevertaisuuspykälän mukaan.

Portaassa A asuu kolme lapsiperhettä ja eläkeläinen ja veden kulutus on X kertaal itraa / A-porras.

Portaassa B asuu kolme eläkeläistä ja yksi lestadiolaisperhe jossa 6 teini-ikäistä tyttöä ja portaan B veden kulutus on 8 kertaa A portaan kulutus, joten yksin asuva eläkeläinen maksaisi 8 kertaista vesimaksua vaikka nelihenkiseen perheeseen nähden?????????????

Äänestä

Ei voida.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nerokas. kirjoitti:

Kaikkiinasuntoihinon vaikea saada teknisistä syistä vesimittaria. Sen voi asentaa portaittain. Ja jyvittää vesilasku portaittain.

Näin tulee motivaatiota säästää vettä. Jos tulee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu