Palveluun
Saarnaaja vapaana
12
501
Vastaukset
- Jaa,
on aika ihmeellistä että vielä vapaana kulkee. Vähemmästäkin ovat vieneet hoitolaan.
- Nivel
Muista Kari se että joka itsensä ylentää se alennetaan.
- Nivel
Ai niin milloikas se maailmanloppu tulee? Pari vuotta sitten kirjoitit Karjalaisen palstalle että loppu alkaa kun bensalitran hinta nousee yli vanhan kympin. Nyt bensa maksaa jo 1,89 euroa litra eikä taivaan sotajoukkoja vielä näy ylöstempaamassa ketään. Oi profeetta kerro nyt milloin aika tulee.
- Haikeaa on
Kari. Kari. Kari. Hellitä mummot jo.
- Tuo saarnaaja
Pösilö mies. Tuo saarnaaja
- Maallikko__
Olisikohan tuo todellisuus hieman ottanut vahvemman otteen Karin ajatuksista, kun ihan neljän vuoden valtuustopestin otti. Pari vuotta sitten Karin viellä kirjoitteli karjalaiseen maailman lopun tulevan silloisen vuoden loppuun mennessä. Eipä tullut tai en ainakaan huomannut. Karikin tuntuu olevan paikalla, joten ilmeisesti mitään tempausta suuntaan tai toiseen ei ole tullut.
Positiivista kehitystä Kari. Vielä kun lopetat nuo Polvijärvi Jeesukselle höpinät niin sinusta voi tulla ihan käypänen kunnan valtuuston jäsen.
- kopio järkesi
Saarnaa vaan
- UKKI
sÄÄLITTÄÄ,KUN 80V PASLSTOILLA KERJÄÄ RAHAA....KAUHEETA
- 149
Paskaa voi puhua vaikka kuinka paljon, vastuu on aina kuulijalla omasta itsestään.
- Jesuiitat
Jeesus nähtiin Karin ja Jesuiittojen kanssa repimässä kunnanviraston ovea
- Niveljärvi24
Saarnaaja noitia keskiaika ja hautausmaa
- Kuka saarnaa
Saarnaaja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663382Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463202Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1232718- 442553
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871495- 391330
- 821199