KOIRA HIEROJALLE

kotikoirakin haluaa

Tapaatteko käyttää koiraa hierojalla?
Kuinka usein?

5

115

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joobax

      Hieron itse. Kerran pari viikossa. Jos olis tai sit kun tulee pahoja jumeja ni sitte ammattilaiselle. Toistaiseksi ollaan selvitty ihan hienosti itseksemme.

    • Joitain vuosia sitten käytin muutaman kerran (viikon välein) kun oli ristiselässä lihasjumia kun rajut palloleikit oli sisältäny liian äkkinäisiä liikkeitä. Sittemmin olen itse hieronut enemmän tai vähemmän säännöllisin väliajoin ja koira on pysynyt kunnossa.

      • voi apuva

        Kai se hierominenkin pitää osata?


    • apua on saatu

      Pari kertaa kuussa käydään eläimiin erikoistuneella fysioterapeutilla. Ja hoidot ovat auttaneet. Suosittelen!

    • No joo, ei ehkä kannata itse ruveta hieromaan ellei siitä puuhasta yhtikäs mitään tiedä, mutta jos osaa hieroa ihmistä, niin ei koira siitä niin hirveästi poikkea muuten kuin sillä että hieronnan on oltava hellävaraisempaa ettei käy vahinkoja. Itse kyselin hierojalta asiasta varsin tarkasti ennen kuin siihen ryhdyin.

      Ja varmasti riippuu tapauksestakin onko järkevää hieroa itse vai onko parempi antaa ammattilaisen tehdä. Meillä ei onneksi ollut sinänsä vakavaa ja hieroja sanoi oma-aloitteisesti siinä jutellessa, että koiraa voi mainiosti hieroa kotona itsekin, ja siksi aloinkin siitä puolesta kysellä tarkemmin.

      Kannattaa siellä hierojalla käydä joka tapauksessa ainakin muutama kerta ennen kuin alkaa itse hieroa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      260
      9077
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      312
      6299
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1380
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1311
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1111
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      79
      1005
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      61
      889
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      788
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      708
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      696
    Aihe