Venekuomun pesu ja kyllästys

Onko pääkaupunkiseudulla pesulaa josta olisi hyviä kokemuksia? 4-vuotiaassa on vähän hometta sisällä ja homeesta pitäisi päästä eroon.
101576
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat
  • Kiva kun täällä on aina päiväkerho toiminnassa, elämä olis paljon tylsempää jos aina sais asiallisia vastauksia. Kuka pirun vajakki muuten jaksaa kahlata kaikki suomi24:n palstat läpi ja kirjoitella noita juttuja? Ja näköjään vielä vauvalehden palstatkin...

    Äänestä

Omani vein Sipooseen Hartik Sailsille. Pesevät ja kyllästävät, tarkastavat saumat sekä ompelevat tarvittaessa. Ihmisläheinen paikka eikä tarvi osata ruotsia.

Äänestä

pressupesula.fi ja homma toimii

Äänestä
  • Aika epämääräisen tuntuinen firma, yhteystietoina kännykkänumerot ja sähköposti-osoite, ei lainkaan katu-osoitetta, ei edes paikkakuntaa.

    Äänestä

Herätys, Yammu. Onhan tuolla ihan hyvin yhteystiedot. Löytyy nimet, kännykkänumerot, s-postiosoitteet ja se katuosoitekin. Ainoa mitä ei löytynyt on Y-tunnus, ja se onkin toisen firman nimissä eli Venepalvelu Loisteen. Eli ihan rehelliseltä vaikuttaa Yammusta huolimatta.

Äänestä
  • Eipä ollut katuosoitetta silloin kun ensimmäisen kerran kävin katsomassa. Nyt se on näköjään lisätty eli näyttää jo paremmallta.

    Äänestä

Hartik Sails teki hyvää todella työtä, mutta oli kyllä kalliskin.
Metropesu Hertsikassa ilmoittaa 37€ kg. venekuomun pesun ja kyllästyksen hinnaksi. Onkos kokemuksia?

Äänestä
  • Kannattaa pestä itse. Ihan vitusti vaan Klorittia ja antaa muhia muutaman tunnin, niin johan homeet lähtee !! Turha noita kalliita pesulamaksuja maksaa !

    Äänestä

  • Kuulapää kirjoitti:

    Kannattaa pestä itse. Ihan vitusti vaan Klorittia ja antaa muhia muutaman tunnin, niin johan homeet lähtee !! Turha noita kalliita pesulamaksuja maksaa !

    Kloriitti puhdistaa kyllä hyvin, mutta syö samalla ompelulangat. Ja kyllästys on edessä senkin jälkeen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epätietoinen29 kirjoitti:

Onko pääkaupunkiseudulla pesulaa josta olisi hyviä kokemuksia? 4-vuotiaassa on vähän hometta sisällä ja homeesta pitäisi päästä eroon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu