Kun mies ei luottanut.

Rikkinäinen

Mies ei suhteemme alusta asti luottanut minuun. Piti minua kevytkenkäisenä, epäili, selasi sivuhistoriaa, liekö tutkinut puhelintakin. Kertaakaan en epäillyt, ettenkö olisi halunnut olla hänen kanssaan ja luotin häneen 100%. Pari kertaa olin vähän mustasukkainen kun entinen ihastus hänelle rupesi lirkuttamaan, mutta se on ihan normaalia.
Ikinä en ole miestä pettänyt parisuhteessa. Kuitenkin hän keksi valheita, että minulla oli säätöä jonkun toisen kanssa. Paljon oli muitakin asioita mistä tuli sanomista. Aina oli epäilys takana.

Nyt suhteemme päätyttyä, hän on kytännyt minua netissä vaikka olemme sopineet olevamme kavereita. Petipuuhiakin ehdotellut, vaikka erotilanteessa pallo oli hänellä ja sanoin että tämän jälkeen ei ole mitään jos sanot kieltävästi.

Olen rikki. Nykyään olen epävarma ulkonäöstäni, tunnen itseni likaiseksi, huonoksi ihmiseksi. En uskalla enää luottaa. Toisaalta kuitenkin haluaisin ihmisen rinnalleni, jolle voisin puhua ja hän tukisi minua. Hyväksyisi minut sellaisena kuin olen. Hukuttaudun töihin ja pidän itseni kiireisenä, sillä en halua olla ajatusteni kanssa yksin.

Mitä minä tein, että epäilit minua alusta alkaen? Minä rakastin, luotin ja halusin olla vain sinun kanssasi. Muita miehiä ei ole koskaan ollut.

2

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minä olen petturi

      Minulle kävi niin, että kun minua aina epäiltiin, sitten viimein tein kaikkien odotusten mukaisesti.
      Yli kymmenen vuotta sitten ostin itselleni keväällä kotiimme tulppaaneja.Avomies kysyi, että kuka mies ne on minulle ostanut, sen jälkeen meillä ei ole leikkokukkia minun toimesta ollut maljakossa, vaikka olisin halunnut.
      Kesällä ostin alennusmyynnistä itselleni korvakorut, taas sama kysymys, kuka mies ne on minulle ostanut. Ei koskaan kysy ja epäile mitenkään tosissaan, mutta ei myös leikilläänkään.
      PItää minua itsestäänselvyytenä, että aina olen rinnalla ja kotona, vaikka hänellä ei koskaan olisi aikaa tai mielenkiintoa minua kohtaan. Olen sanonut vuosia, että älä pidä minua itsestäänselvyytenä.

      Nyt hänellä ei ole kahteen vuoteen ollut aikaa viettää minun kanssa edes kesälomaa. Tein hänen odotusten mukaisesti. Löysin itselleni vanhemman miehen kesälomallani, ja olemme olleet sängyssä useita, useita kertoja. Olen kiintynyt tähän mieheen. Haluan hänet. Olemme puhuneet jopa naimisiin menosta. Rakastan häntä.
      Oma mies ei koskaan ole halunnut kanssani naimisiin, koska minulla on kuulemma aina jalka jonkun toisen mersun oven välissä.
      Niin onkin. Kirjaimellisesti. Eikä enää vain oven välissä.

      En minäkään koskaan mitään tehnyt tähän asti. Kiltimpää, luotettavampaa ja enemmän kotona viihtyvää olisi vaikea löytää. Mutta sekään ei riittänyt.

      Nyt alkaa mitta tulla ylitsevuotavan täyteen. Jos sinulle uskotellaan, että olet huono, huono, huono, huono. Petturi, petturi, petturi, petturi,petturi. Ruma, ruma, ruma, ruma, ruma...jne. Uskot sen kohta itsekin että olet ruma, huono ihminen ja kaiken lisäksi petturi.

      • tsemppii ja paljon

        Jatkan vielä. Koska et koskaan ole edes tehnyt mitään, et voi olla huono ihminen.

        Leuka vaan rintaan ja kohti uusia pettymyksiä. Eli nouse ylös, hymyile. Sinä et koskaan pettänyt tai tehnyt väärin. Miksi sinä et voisi luottaa miehiin?

        Säteile ja ole haluttava, kohta sinut haluaa kaikki. Rakkaus paistaa naisesta. Kun saat yhden miehen huomion, huomaat, että olet muuttunut nainen ja muutkin miehet tulevat olemaan kiinnostuneita sinusta. Usko pois.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      249
      14184
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      61
      7210
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      200
      6937
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      41
      5029
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      109
      4807
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      74
      4677
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      78
      4383
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      19
      4361
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4132
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      101
      3921
    Aihe