Mies ei suhteemme alusta asti luottanut minuun. Piti minua kevytkenkäisenä, epäili, selasi sivuhistoriaa, liekö tutkinut puhelintakin. Kertaakaan en epäillyt, ettenkö olisi halunnut olla hänen kanssaan ja luotin häneen 100%. Pari kertaa olin vähän mustasukkainen kun entinen ihastus hänelle rupesi lirkuttamaan, mutta se on ihan normaalia.
Ikinä en ole miestä pettänyt parisuhteessa. Kuitenkin hän keksi valheita, että minulla oli säätöä jonkun toisen kanssa. Paljon oli muitakin asioita mistä tuli sanomista. Aina oli epäilys takana.
Nyt suhteemme päätyttyä, hän on kytännyt minua netissä vaikka olemme sopineet olevamme kavereita. Petipuuhiakin ehdotellut, vaikka erotilanteessa pallo oli hänellä ja sanoin että tämän jälkeen ei ole mitään jos sanot kieltävästi.
Olen rikki. Nykyään olen epävarma ulkonäöstäni, tunnen itseni likaiseksi, huonoksi ihmiseksi. En uskalla enää luottaa. Toisaalta kuitenkin haluaisin ihmisen rinnalleni, jolle voisin puhua ja hän tukisi minua. Hyväksyisi minut sellaisena kuin olen. Hukuttaudun töihin ja pidän itseni kiireisenä, sillä en halua olla ajatusteni kanssa yksin.
Mitä minä tein, että epäilit minua alusta alkaen? Minä rakastin, luotin ja halusin olla vain sinun kanssasi. Muita miehiä ei ole koskaan ollut.
Kun mies ei luottanut.
2
299
Vastaukset
- Minä olen petturi
Minulle kävi niin, että kun minua aina epäiltiin, sitten viimein tein kaikkien odotusten mukaisesti.
Yli kymmenen vuotta sitten ostin itselleni keväällä kotiimme tulppaaneja.Avomies kysyi, että kuka mies ne on minulle ostanut, sen jälkeen meillä ei ole leikkokukkia minun toimesta ollut maljakossa, vaikka olisin halunnut.
Kesällä ostin alennusmyynnistä itselleni korvakorut, taas sama kysymys, kuka mies ne on minulle ostanut. Ei koskaan kysy ja epäile mitenkään tosissaan, mutta ei myös leikilläänkään.
PItää minua itsestäänselvyytenä, että aina olen rinnalla ja kotona, vaikka hänellä ei koskaan olisi aikaa tai mielenkiintoa minua kohtaan. Olen sanonut vuosia, että älä pidä minua itsestäänselvyytenä.
Nyt hänellä ei ole kahteen vuoteen ollut aikaa viettää minun kanssa edes kesälomaa. Tein hänen odotusten mukaisesti. Löysin itselleni vanhemman miehen kesälomallani, ja olemme olleet sängyssä useita, useita kertoja. Olen kiintynyt tähän mieheen. Haluan hänet. Olemme puhuneet jopa naimisiin menosta. Rakastan häntä.
Oma mies ei koskaan ole halunnut kanssani naimisiin, koska minulla on kuulemma aina jalka jonkun toisen mersun oven välissä.
Niin onkin. Kirjaimellisesti. Eikä enää vain oven välissä.
En minäkään koskaan mitään tehnyt tähän asti. Kiltimpää, luotettavampaa ja enemmän kotona viihtyvää olisi vaikea löytää. Mutta sekään ei riittänyt.
Nyt alkaa mitta tulla ylitsevuotavan täyteen. Jos sinulle uskotellaan, että olet huono, huono, huono, huono. Petturi, petturi, petturi, petturi,petturi. Ruma, ruma, ruma, ruma, ruma...jne. Uskot sen kohta itsekin että olet ruma, huono ihminen ja kaiken lisäksi petturi.- tsemppii ja paljon
Jatkan vielä. Koska et koskaan ole edes tehnyt mitään, et voi olla huono ihminen.
Leuka vaan rintaan ja kohti uusia pettymyksiä. Eli nouse ylös, hymyile. Sinä et koskaan pettänyt tai tehnyt väärin. Miksi sinä et voisi luottaa miehiin?
Säteile ja ole haluttava, kohta sinut haluaa kaikki. Rakkaus paistaa naisesta. Kun saat yhden miehen huomion, huomaat, että olet muuttunut nainen ja muutkin miehet tulevat olemaan kiinnostuneita sinusta. Usko pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii244589Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1273964Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta323698Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1462689Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862563Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom122446Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole272425Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin652297Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt531957Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1421757