Montako lessua pääsi valtuustoon?
Montakohan ?
antilepu
15269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Noo sehän oli äänestäjien käsissä, ainakin vasuripuolue pieneni!
Uskonto tai tässä tapauksessa tekopyhäuskonto turvaa omilleen paremmat yritykset ja työpaikat niihin. Normaali ihmiset joutuvat entistäkin kurjempaan asemaan. Harmi..
Näyttäisi olevan seitsemän L-positiivista.
Niiden kannattajiahan on enemmän kuin kommareita ja persuja yhteesä, miksi persut ja kommarit tekee niin huonoa politiikkaa ettei kansa niitä äänestä, ei ainakaan näytä tuo haukkuminen saaneen kannatusta!!
kepussa siis kuitenkin vielä enemmistö muita...
Mun mielestä on todella typerää ja lapsellista arvioida henkilöä uskonnon perusteella, ja leimata kaikki muut kyseisen lahkon edustajat. Eiköhän jokainen ihminen luo oman polkunsa ihan itse, uskonnosta riippumatta. Mun mielestä on väärin tuomita kaikki lestat yhden ihmisen tekemisien perusteella, se ei ole reilua niitä kohtaan, jotka on oikeesti ihan hyviä tavallisia kansalaisia, tai ei ole ainakaan antanut aihetta moiseen solvaukseen. Miettikääpä omalle kohdalle; jos sun sukulainen on tuomittu murhasta, tarkoittaako se automaattisesti sitä, että sinäkin olet murhamies?
Kepu-lesta valtuutetut ovat vapaata riistaa.
Mutta vanhoillislestadiolaisethan edustavat omaa yhtenäiskulttuuriaan.
Ei se ole yksilöllisyyden lippulaiva, vaan erittäin paljon jäsentensä ajattelua- myös polittista- normittava yhteisö.
Jos liikkeen sisällä poikkeat sen normeista, joudut jäähyaitioon, tämän he itse
ovat avoimesti tiedottaneet monessa mediassa.
Ei tarkoita mutta siinä pellelahkossa suojellaan vaikka olet syyllistynyt mihin vaan. Ja pelkkä käden nosto riittää saamaan kaiken anteeksi.
Se katos kun ne luuleepi olevansa jotain muita ylempiä herroja joita pitäs palvoa hehheeh p.askaa!
Minkäs sille voi, jos uskonto jyrää.Turha valittaa. Aina voi vaihtaa paikkakuntaa. on selvää, että tietyt ryhmät vain lisääntyvät, koska lapsiluku on suuri. Eli jatkossa vielä enemmän.
Hei aina on ihmiset valittaneet , ja niinpois päin eikä se koskaam muutu siitä miksikään..
Haapaveden väkiluku pienenee sellaisella vauhdilla, että poismuuttokehoitukset ovat turhia.
Veronmaksajat ovat jo nyt vähemmistönä, ts. huoltosuhde on kriittisessä pisteessä.
Yhtä elättäjää kohden on liian monta elätettävää.
Ei siinä auta muuta kuin Kuntaliitokset...MUTTA
Mihin sitä liittyy, kun kukaan ei huoli ja ketään ei huolita.
Köyhiä kuntia ylt ympäriinsä. Samaan sakkiin sopii Haapavesikin.
Riittääköhän uusilla päättäjillä papu näitten ongelmien edessä vai pannaanko maton alle edelleen ?