Tuli mieleen, kun jostain joskus kuulin tai luin, että pojat ovat surkeita huomaamaan, jos tyttö on heihin ihastunut, varsinkin tuossa kehonkielen lukemisessa pojat ovat tyttöjä huonompia, niin ajattelin kysyä mielenkiinnosta, pitääkö se paikkansa?
Pojat: huomaatteko ihastumisen?
crystal
13486
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kyllä se on kertokaa vittu mistä tietää että tyttö on ihastunut haluun oikeesti tietää
Itse olen ainakin aivan sekaisin ja hukassa! Monta kertaa olen huomannut, mutta olenkin tulkinnut tai toiminut väärin. Apu tulisi tarpeeseen!
Mä huomaan aina ku jk o ihastunu muhu.
Tytön ihastumista ei oikein huomaa muu kuin tarkkasilmäinen. Pojan ihastumisen huomaa huomattavasti helpommin. Poika katsoo suoraan ja tyttö vilkuilee katsomatta kohti.
Tytöil on monenlaisii toimintamalleja (; ujommat tytöt punastelee, takeltelee sanoissaan, ehkä välttelee mut sit kuitenki katselee kauempaa ja kääntää pään heti pois ku poika katsoo häntä kohti.... vähän menevämmät tytöt tekee rohkeesti tuttavuutta, vilkuilee ja hymyilee. Lisäks tosi monet tytöt kertoo niiden ihastuksista kavereilleen, eli kavereiden kiusoittelusta sun ollessa lähistöllä huomaa.... :DD
Huomaako tytön ihastuksesta mitään vaikka viesteillä?
rrohkeimmat vihjailee, ujommilla kestää yksinkertasimmanki viestin kirjotuksessa 15minuuttia. huomaa siitä ihastuksen.
Itse olen aika huono huomaamaan jos joku olisi ihastunut minuun. Kyllä kaikki pojat nyt huomaavat ne selkeimmät merkit. esim. katsekontaki, jonka jälkeen tyttö kääntää päänsä nopeasti pois. Mutta uskaltaisin anoa että tytöt ovat yleisesti parempia kehokielen lukemisessa, jossa pojat ovat huonompia.
no ite huomaan kyll heti mut noista viesteistä ei oikee voi päätellä ku mull o monta sellasta kaveria joitte kans vaa puhu tosi paljo ilma et sill oi s mtn merkitystä
Varma merkki, jonka olen itsekkin kerran päässyt huomaamaan on se, kun tyttö lähtee kävelemään pois päin ja sinä jäät paikalleen. Ihastunut tyttö vilkaisee 5-10m. käveltyään olkansa yli ja jos silloin katse kohtaa niin pitäs olla varmasti ihastunut.
Luokallani on yksi tyttö josta selvästi huomaa sen ihastumisen muhun. Mielestäni on aika helppoa tunnistaa niitä ihastumisen merkkejä. Ja kyseessä on vielä aika ujo tyttö
:Dtuo keino on suoraan clint eastwoodin elokuvasta mutta joo itse en ole mitään tuollaista huomannut. Itsä hämmentää kun eräs tyttö puhuu paljon ja on mukava.mutta sitten facessa meno on kankea ja keskistelu tyssää
Nää kaikki on tuttuja. Enkä mäkään voi sille mitään kun oon ite seiskalla ja se jätkä johon oon ihastunu on ysillä. Välttelen sitä ja sitt tunnilla kaduttaaa. Oon ite niin ujo poikien suhteen, koska en tiedä mitä niille sanoo. Se ysiluokkalainen tuli diskos tanssii mun taakse ja viereen nopees biisis ja olin niin onnellinen, mutt mull tuli kiire lähtee koska mun kaverille tuli huono olo. En oo koskaan puhunu sille, ja musta tuntuu ett kaikki pojat josta pidän, nii ne ei pidä musta, koska oon vähän erinlainen, koska en ole lissuhtava ja en kuuntele bieberiä
ei pojat tiedä, ellei tyttö kerro