Sain pitkän viinaputken kiinni

Minun tapauksessani tämä on jo pieni ihme. Sen taustalla on kuitenkin nainen, joka halusi jakaa kohtalonsa kanssani. Melkein ½v. kuivilla.
9239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kaikkien ihmeiden takana on aina Nainen :) Pidä toi! Tsemppiä!

Äänestä

Loppuis juominen täälläkin jos sais naista.

Äänestä
  • Höpö höpö. Jokaiselle juopolle löytyy nainen, etsit vain kaltaisesi viinaanmenevän tyypin ja tarjoat reilusti, niin siinä on sinulla kaikkit, mitä elämältä kaipaat samassa pakkauksessa: nainen ja vieläpä täynnä täynnä viinaa. Ihanaa!

    Äänestä

Vitun juopoot saatana menkää töihi!!

Äänestä
  • en oo koskaan tehnyt töitä enkä tee.
    juopottelu on mukavampaa.
    hajoo töihis homo

    Äänestä

Myöhäissyksyisestä säästä huolimatta tuntuu ihan siedettävältä elää kivan naisen kanssa saman katon alla.
Yhä tuntuu pieneltä ihmeeltä olla selvin päin näin monta kuukautta.

Äänestä
  • Jep, tuntuu hienolta olla selvinpäin. Olen käyttänyt alkoholia lähes koko ikäni ja runsaasti. Hoidossakin ollut. Nyt viime aikoina olen pelkästään tuurijuoppona ottanut silloin tällöin. Viime ajat ovat olleet tosi hienoja kun en ole juopotellut.
    Uni on palannut muutaman raittiin viikon jälkeen. Elämä maistuu ja kaikki tekemättömät askareet kotona ovat alkaneet kiinnostaa uudestaan. Aanuisin olen kokenut hienoja fiiliksiä. Tämän tunteen ja olotilan pyrin säilyttämään.
    Suosittelen kaikille jotka haluavat kokeilla viinatonta elämää. Kyllä ilman viinaa pystyy elämään. Raittiina saa uusia ulottovuuksia monelle taholle!

    Äänestä

  • Hieno juttu. kirjoitti:

    Jep, tuntuu hienolta olla selvinpäin. Olen käyttänyt alkoholia lähes koko ikäni ja runsaasti. Hoidossakin ollut. Nyt viime aikoina olen pelkästään tuurijuoppona ottanut silloin tällöin. Viime ajat ovat olleet tosi hienoja kun en ole juopotellut.
    Uni on palannut muutaman raittiin viikon jälkeen. Elämä maistuu ja kaikki tekemättömät askareet kotona ovat alkaneet kiinnostaa uudestaan. Aanuisin olen kokenut hienoja fiiliksiä. Tämän tunteen ja olotilan pyrin säilyttämään.
    Suosittelen kaikille jotka haluavat kokeilla viinatonta elämää. Kyllä ilman viinaa pystyy elämään. Raittiina saa uusia ulottovuuksia monelle taholle!

    Hienoa ,niin se menee kun yksi ovi sulkeutuu ,kymmenen muuta on avoiinna ,yhtään onnellista juoppoa en ole koskaan tavanut , kaikki viinan tuomat ilot ja surut ,hilpeys ja rehvakkuus on juopon kaverreita ne on huonoa seuraa

    Äänestä

Se on totta , muutamien viikkojen juomattomuus saa aikaan ihmeitä ,elämä alkaa maistua , se pelko kun kun juomiskierre on päällä tuntuu oikealta elämältä ,pellkkä ajatus raiitistumisestatuntuu tylsältä ajatukselta, mutta kun sen putken on saanut poikki ,niin ajatukset on juuri päin vastoin ,tämä on tietenkin oma näkemykseni ,miten lienee muilla .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tapsa vaan kirjoitti:

Minun tapauksessani tämä on jo pieni ihme. Sen taustalla on kuitenkin nainen, joka halusi jakaa kohtalonsa kanssani. Melkein ½v. kuivilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu