Minun tapauksessani tämä on jo pieni ihme. Sen taustalla on kuitenkin nainen, joka halusi jakaa kohtalonsa kanssani. Melkein ½v. kuivilla.
Sain pitkän viinaputken kiinni
tapsa vaan
9239
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kaikkien ihmeiden takana on aina Nainen :) Pidä toi! Tsemppiä!
Loppuis juominen täälläkin jos sais naista.
Höpö höpö. Jokaiselle juopolle löytyy nainen, etsit vain kaltaisesi viinaanmenevän tyypin ja tarjoat reilusti, niin siinä on sinulla kaikkit, mitä elämältä kaipaat samassa pakkauksessa: nainen ja vieläpä täynnä täynnä viinaa. Ihanaa!
Vitun juopoot saatana menkää töihi!!
en oo koskaan tehnyt töitä enkä tee.
juopottelu on mukavampaa.
hajoo töihis homo
Myöhäissyksyisestä säästä huolimatta tuntuu ihan siedettävältä elää kivan naisen kanssa saman katon alla.
Yhä tuntuu pieneltä ihmeeltä olla selvin päin näin monta kuukautta.
Jep, tuntuu hienolta olla selvinpäin. Olen käyttänyt alkoholia lähes koko ikäni ja runsaasti. Hoidossakin ollut. Nyt viime aikoina olen pelkästään tuurijuoppona ottanut silloin tällöin. Viime ajat ovat olleet tosi hienoja kun en ole juopotellut.
Uni on palannut muutaman raittiin viikon jälkeen. Elämä maistuu ja kaikki tekemättömät askareet kotona ovat alkaneet kiinnostaa uudestaan. Aanuisin olen kokenut hienoja fiiliksiä. Tämän tunteen ja olotilan pyrin säilyttämään.
Suosittelen kaikille jotka haluavat kokeilla viinatonta elämää. Kyllä ilman viinaa pystyy elämään. Raittiina saa uusia ulottovuuksia monelle taholle!
Hienoa ,niin se menee kun yksi ovi sulkeutuu ,kymmenen muuta on avoiinna ,yhtään onnellista juoppoa en ole koskaan tavanut , kaikki viinan tuomat ilot ja surut ,hilpeys ja rehvakkuus on juopon kaverreita ne on huonoa seuraa
Se on totta , muutamien viikkojen juomattomuus saa aikaan ihmeitä ,elämä alkaa maistua , se pelko kun kun juomiskierre on päällä tuntuu oikealta elämältä ,pellkkä ajatus raiitistumisestatuntuu tylsältä ajatukselta, mutta kun sen putken on saanut poikki ,niin ajatukset on juuri päin vastoin ,tämä on tietenkin oma näkemykseni ,miten lienee muilla .