Missä on Savonlinnan ostoskeskus?

Voitaisiinko se Savola ja Olavin talo jo vihdoin purkaa ja tehdä ostoskeskus?
Mikä sitä Kaipaista vaivaa??

Se paska murenee tuohon olavinkadulle ja kaikki onnelliset työntekijät siinä hörskässä vetelevät hometta sieraimiinsa.

Mutta onhan se niin kaunis ja vanha 1920 rakennettu vai mitä?
5538
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mihin elvettiin te romun ostelijat tarvitsette jatkuvasti uusia ostoshelvettejä?

Ettekö keksi parempaa tekemistä elämällenne kuin juosta sonnan perässä shoppailemassa?

Olavin talo on tosiaan kyllä rumentava ja huonokuntoinen, mutta ostoskeskuksia ei tänne tarvita enää yhtään. Kivijalkamyymälät ovat sopivampia.

Äänestä

Voihan sinne tehdä lähiruokaravintolan jne. Ei välttämättä näitä joka kaupungissa olevia kauppoja tänne yhtään tarvitakkaan...

Äänestä

Käypä kysymässä osuuspankista.

Asiat eivät aina ole sellaisia kuin ne julkisuudessa esitetään.

Äänestä

Voitaisiin perustaa projekti jossa toimijoina vanhaan tapaan hörhöt "taiteilijat", emeriittusrosessorit, Reppanacenter, amissällit ja työtehokkuustutkimuslaitoksen asiantuntevat tahot. Nokkamieheksi Kaipaisen Joke joka sopivasti hörhönä sopii hyvin kuvioihin (vitsi). Tällaisella osaajien joukolla voitaisiin vetää samanaikaisesti kahtakin rojektia. Tarkoitan tällä Hulikan entistä homeröttelöä jos joku ei sattunut ymmärtämään. Tutkimusvaiheessa vapaaehtoiseksi homekoiraksi on lupautunut ystävämme CzzC tai tuttavien kesken CC.

Äänestä

Täällä Suoli24ssa olevista kirjoituksista päätellen vapaaehtoiseksi homekoiraksi esitetty taho on ennemminkin tottunut nuuskimaan huimausaineita, kuin homeita, joten mahtaakohan tehtävään esitetyn pätevyys tältä osin riittää vai olisiko hakua vielä syytä jatkaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kehitys2013 kirjoitti:

Voitaisiinko se Savola ja Olavin talo jo vihdoin purkaa ja tehdä ostoskeskus?
Mikä sitä Kaipaista vaivaa??

Se paska murenee tuohon olavinkadulle ja kaikki onnelliset työntekijät siinä hörskässä vetelevät hometta sieraimiinsa.

Mutta onhan se niin kaunis ja vanha 1920 rakennettu vai mitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu