Ylimielisyys pudotti demarit

Kuulin torilla demareilta että jos SDP-aate ei kelpaa, niin sitten pitää äänestää persuja.
Ja niinhän siinä sitten kävi, että persut sai 4 lisäpaikka, jotka demarit menettivät.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Demarit ei ole tippun, se yhä suuri ja hallitseva. mikään ei siis muutu, niiden rikokset ja kusetukset jatkuu. eikä paljon puhutuista uusista persuista ole mihinkään, siellä on niitä kokouspalkkioiden perässä juoksevia pätemisentarpeen sokaisemia naulapäitä uusissakin ainakin 3 kpl

Äänestä

Kommentoi aloitusta


En äänestänyt ketään kirjoitti:

Kuulin torilla demareilta että jos SDP-aate ei kelpaa, niin sitten pitää äänestää persuja.
Ja niinhän siinä sitten kävi, että persut sai 4 lisäpaikka, jotka demarit menettivät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu