Tietääkö joku konstia millä nuo hyökkäykset saa loppumaan ...Olet voittanut...mm... iphone... Helppo raha... ym. kun niitä yrittää klikata pois niin kone alkaa ladata aina uusia sivuja ja usein ei tahdo saada edes suljettua konetta. Viruspäivityket olen ajanut läpi moneen kertaan mutta siitäkään ei ole ollut apua..Olisin kiitollinen jos joku osaisi antaa yksinkertaisen neuvon vanhalle "Tukkipännä " ikäluokan käyttäjälle... Nämä hyökkäykset ovat kiristäneet pinnani niin tiukalle että en ikimaailmassa huoli esim. iPhonea vaikka kuinka ilmaiseksi sitä tarjttaisiin.
Miten torjun Apple iPhone Mainos Hyökkäykset
Reisman
3190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tuosta Free Download:
http://www.malwarebytes.org/
ja kone skannaukseen. MBAM on suomen kielinen ja varsin helppo käyttää. Eiköhän se tuonkin pöpön löydä, vaikkei mainossuoltaja olekaan virus, tai oikeastaan juuri siksi.
Kiitos teille molemmille neuvoista. En kyllä löytänyt sitä Suomenkielistä versiota muuten kuin cookle gromen kääntäjän kanssa enkä ole varma tuliko se oikein ladattua, mutta katsotaan kuinka kävi ja jos ei toimi niin täytyy varmaan kysyä uudelleen, ja jos täälläkin päässä olisi joku nuorempi "Nörtti " joka ymmärtäisi paremmin näitä tekniikan ihmeitä.
Ja muista sen asennusvaiheessa ottaa ruksi pois tästä kohdasta: http://aijaa.com/PhVS7a
Muuten Malwarebytesistä asentuu sen Pro kokeiluversio ja se voi haitata koneessa olevaa virustorjunta ohjelmaa ( Pro versio toimii aktiivisena).