Joko Ouluun rakennetaan

Sitä huvipuistoa josta oli kirjoitus 50 vuotta sittten ? :)

Hitaasti ei hyvää tuu eikä taida tulla mitään ?
286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ei sellainen käy, sellainen on leuhaa. =/ =oo XDD

Äänestä

Eikös Hietasaareen pitäisi tulla se Kalevalan ympärille tehtävä elämyspuisto.
Innokkaimmat ruottalaiset ja ryssätkin on jouduttu sitomaan nippusiteellä lämpöpatteriin, kun olisivat jo tulleet oikein sakilla sinne iloittelemaan ennen aikojaan, vaikkei se ole vielä edes suunniteltu, saati sitten tehty eli avattu.
80-luvulla piti Kuivaniemelle tulla Lapin Portti huvipuisto, jonne piti avata oikein paikallijunayhteys Oulusta kyöräämään väkijoukkoja kahakkätteen puiston ja Oulun väliä.
Ent matkailujehu Kähärä ideoi joskus köysirataa keskustasta Nallikariin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tampereelta vaan kirjoitti:

Sitä huvipuistoa josta oli kirjoitus 50 vuotta sittten ? :)

Hitaasti ei hyvää tuu eikä taida tulla mitään ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu