Onko 2.0 (~130 hp) mielestänne riittävä kuljettamaan tuonkin kokoista auto? On nimittäin sopiva yksilö kiikarissa. Ajettu 175 tkm ja ennen kaikkea ilmastointi. Entäs kulutus? Oma ajotyylini ei ole niitä rauhallisimpia:)
Carina E 2.0 -95 Automaatti?
6
1249
Vastaukset
- Riittää
Mainiosti nuo 130 heppaa kuljettaa carinaa, ei se automaatti niin paljon tehoja syö tosin kulutus lisääntyy mutta on autom. paljon mukavampi ajaa, varsinkin kaupungissa. Itse joudun ajamaan maunaalilla mutta mieluummin ajelisin "tomaatilla".
- kanosmn
Eikös carina ollut aikoinaan tehokkaammasta päästä 2-litraisista vapaasti hengittävistä, ei noissa tehoissa enää automaatti pahemmin hidastele, mutta kyllä ne bensaa saadaan viemään kun tarpeeksi poljetaan. Tollasestahan joutuu vielä maksamaan aika paljon. Tällä paikkakunnalla on yhden autoliikkeen pihalla 2.0 gli farkku vm.-95 aj. 113 tkm hp 12900€
- kanosmn
Eikös carina ollut aikoinaan tehokkaammasta päästä 2-litraisista vapaasti hengittävistä, ei noissa tehoissa enää automaatti pahemmin hidastele, mutta kyllä ne bensaa saadaan viemään kun tarpeeksi poljetaan. Tollasestahan joutuu vielä maksamaan aika paljon. Tällä paikkakunnalla on yhden autoliikkeen pihalla 2.0 gli farkku vm.-95 aj. 113 tkm hp 12900€
- nobody
On muistettava,että kuitenkin kyseessä on perheauto,ei mikään sportti.Tässä valossa tehot ja kulutus ovat kohdallaan.Ja kestäviähän nuo ovat kaikilta osin?
- carina e
hyvinkin 130hepoa carinaa kuljetta automaatilla. Eikä kulutus suurta ole, riippuu tietenkin kaasujalasta. Itse ottaisin automaatin, alkaapi kaupunki ajossa vituttaa vaihteiden hämmentämin ja kytkimen survonta. Huomio että ilmastointilaite vaikuttaa kulutukseen. kokeile ajaa 100km ilmastointi päällä tankkaa ja aja takaisin ilman ilmasrointia ja tankkaa näet eron, veikkaan 1litraa. oma carina 2.0 gli farkku manuaali kuluttaa normaalissa maantieajossa (vauhti 110-120) n.7.4l.
- SariTimo
mulla on n.55 000 ajettu vm.96 carina farkku ja kulutus on maantie 6l ja kaupunki 7l .
kannattaako rakentajn vaihtaa johonkin muuhuuhun jos auto on toiminut luotettavasti. 'Teitenkin automaatin puute harmittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648