Imatran miehet epäsiistejä

Tuli taas kerran käytyä vanhassa kotipaikkakunnassa imatralla ja kuinka ollakaan, harva mies on ulkoiselta olemukseltaan puhtaita ja siistejä. Tavan turjakkeilta näyttävät paskasissa epäistuvissa farkuissaan, mainoslippahatut peittävät likasen tukan ja kel ei lippistä, on tukka huonosti leikattu ja ryhdittöminä laahaavat eteenpäin räkien kadulle.
Ei ihme et ylistävät naapurimaan tyttöi, sillä eihän kukaan viitsi noihin turjakkeisiin edes koskea, ainoastaan maksulliset naiset - mutta siitä on rakkaus kaukana!
Poikkeuksen tekevät ns. varatut miehet, joiden olemus oli siisti.
Siksi kai nämä poloiset turjakkeetkin kehuvat ja aloittavat viestiketjut, miten naapurimaissa ihanat naiset, kun onnettomina pitää itselleen todistaa saavansa naista. Siellä nämä onnenonkijat ymmärtävät, miten helppo nakki tällainen mies on, jotta pääsee parempiin oloihin ja uskottelevat miehelle mitä vain ja nämä onnettomat uskovat.
Minulla on venäläinen tyttöystävä (kunnollinen ja fiksu) ja hän on kertonut, että monikin nainen tekee ihan mitä vain, jotta pääsee kurjista oloista pois Suomeen.
Moni on avioliiton solminut siksi aikaa näitten "turjakkeiden" kanssa, jotta saa maamme kansalaisuuden ja sen jälkeen eronnut. Myös näitä rillumarei naisia on, jotka myöskin epäsiistejä tautien tuojia ja viihtyvät turjakkeiden kanssa saadakseen elantonsa ja vodka annoksensa päivittäin.Kiertävät mieheltä miehelle, kellä enemmän rahaa antaa, viis siitä, kuin ällöttävä mies on. Heillä yleensä korkeat korot ja suunnaton meikkikerros naamassa ja helyjä paljon.
Voi mies reppanat, ei se rakkautta ole, pelkkää seksiä..
Siksi kai niitten miesten itsemurhatilastot korkeita, kenellä sitä "älliä" ei siellä lippalakin alla ole ottavat eka naisen naapurimaasta, kenet sattuvat saamaan ja nainen kun jättää vieden rahat, niin kaikki romahtaa
(ja tulijoitahan riittää). Eipä fiksut miehet kerskukkaan tällaisilla palstoilla ja näin halvenna naistaan, oli heillä nainen mistä tahansa maaiamn kolkasta.
Nämä kehujat ovat laijastaan, ns. vähä-älyisiä
19595
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

suttuiset naiset viihtyy suttuisten miesten menestyvässä maailmassa.

Äänestä
  • kuukautiset päällä vai liian kauan ilman anonymous???

    Äänestä

  • 13,13 kirjoitti:

    kuukautiset päällä vai liian kauan ilman anonymous???

    suttuisilla naisilla on suttuiset ajatukset....
    ja laiha luuperse kärsii aina.

    Äänestä

anonymous
30.10.2012 15:53

hiiivaaa luumäelä on hiivaaa....aaaaa

tuttu teksti anonymous?

Äänestä
  • Nimimerkki oli laitettu "entinen imatralainen", ei anonymous. Etusivulla missä kaikki keskustelut näkyy aloittajan nimim oikein....

    Äänestä

kihohooi

Äänestä

Aloittaja soimaa imatralaismiehiä tuontinaisten ''käyttämisestä'', mutta samaan aikaan itsekin sortuu samaan.

Et ole yhtään sen parempi kuin muutkaan. Tuskin edes olet 'entinen'', vaan ihan nykyinen imatralainen.

Äänestä
  • Hei, valitettavasti en ole hakenut itselleni tuontinaista, enkä ole lesbo, vaan omistan oman miehen: Eikö naisella voi olla ystävättärtä?
    Olen v. 2000 muuttanut Imatralta pois Kotkan suuntaan, revi siitä!

    Äänestä

Turha yleistää,kyllä Imatralla on kivoja ja siistejä miehiä,fiksuja ja naisia kunnioittavia.
Minulla oli hyvä mies,Imatralta ,mutta sairaus vei.

Äänestä

ja Maria kiihottui,kun Jouni kirjoitti

Äänestä

Kyllähän kirjoituksessasi paljon perää on, pakko se on myöntää. Tiedän kyllä sellaisiakin suomalais-venäläisiä avioliittoja, jotka ovat suht´ onnistuneita (eli ei-alkoholisti, fiksuhko mies, työssäkäyvä ammatissa toimiva vaimo), mutta kyllä niistä hyvistä liitoista voi hädin tuskin puhua monikossa, sen verran harvassa sellaiset ovat. Yleensä se menee niin, että nämä alkoholistimiehet tai muuten reppanat (flaksi ei käy suomalaisten kanssa) etsivät emäntänsä Venäjältä tai Thaimaasta.

Mutta olen havainnut, että näille reppanamiehille on olemassa myöskin tietynlainen naispuolinen vastine, eli juuri nämä paljon puhutut siideri- tai ryhävalaat. Tarkoittamani naistyypin tunnistaa seuraavista piirteistä:
- painoindeksi vähintään 35 jo kolmekymppisenä (vatsa roikkuu polviin asti)
- vaatteet hankittu kirpputorilta, ei mitään makua pukeutumisen suhteen (=korostetaan omaa lihavuutta jollain vaalenpunaisilla tiukoilla pyöräilijän housuilla, käytetään virttyneitä tai napapaitoja tms)
- ei ammattia eikä työpaikkaa
- tuloina työmarkkinatuki tms vastaava
- luottotiedot mennyttä
- lapsi usein otettu huostaan tai isällä
- hygienian hoito olematon
- epätoivo huokuu heistä kilometrin päähän, yhteen muuttamiseen ollaan valmiita parin viikon tuntemisen jälkeen.

Nämä elättäjää etsivät epätoivoiset suomalaisnaiset eivät ole yhtään venäläisiä "virkasisariaan" hääppöisempiä tapauksia, onneksi heidät on melko helppo tunnistaa näistä yllämainituista tunnusmerkeistä ja kiertää kaukaa:)

Äänestä
  • Olen samaa mieltä siitä, etteivät nämä suomalaiset kaljasiepponaiset ole yhtään sen parempia, kuin naapurimaan kaljasiepot, mut kirjoitinkin huomiostani käydessäni siellä imatralla. Laitoinhan siihen, että useimmin nämä varatut miehet näytti hoitavan itseään ja olivat eduksi, mutta suurin osa kuitenkin miehistä oli kuvaamiani epäsiistejä turjakkeita. Kuulin myös monia tapauksia, joissa nämä ylijäämä miehet olivat päätyneet venäläisten "kaunottarien" kanssa naimisissa oltuaan rahattomiksi, koditomiksi ja oman käden kautta pilven reunalle Eli kannattaa kehua, ku kerran naisen makuun pääsee.
    Yleensäkin imatralaiset naiset ovat siistejä ja pukeutuvat kivasti, harva sortuu ylilyönteihin saadakseen miehen kiinnostuksen, ehkä vain ne epätoivoisimmat, joiden älykapasiteetti ei riitä kuin olutpullon ostoon.

    Äänestä

  • Entinen imatralainen kirjoitti:

    Olen samaa mieltä siitä, etteivät nämä suomalaiset kaljasiepponaiset ole yhtään sen parempia, kuin naapurimaan kaljasiepot, mut kirjoitinkin huomiostani käydessäni siellä imatralla. Laitoinhan siihen, että useimmin nämä varatut miehet näytti hoitavan itseään ja olivat eduksi, mutta suurin osa kuitenkin miehistä oli kuvaamiani epäsiistejä turjakkeita. Kuulin myös monia tapauksia, joissa nämä ylijäämä miehet olivat päätyneet venäläisten "kaunottarien" kanssa naimisissa oltuaan rahattomiksi, koditomiksi ja oman käden kautta pilven reunalle Eli kannattaa kehua, ku kerran naisen makuun pääsee.
    Yleensäkin imatralaiset naiset ovat siistejä ja pukeutuvat kivasti, harva sortuu ylilyönteihin saadakseen miehen kiinnostuksen, ehkä vain ne epätoivoisimmat, joiden älykapasiteetti ei riitä kuin olutpullon ostoon.

    Tuossa miesten pukeutumisasiassakin on kieltämättä vinha perä. Asun itse Lappeenrannassa (entinen imatralainen minäkin) ja olen kyllä huomannut, että ukkomiehet ja poikamiehet erottaa usein helposti jo pukeutumisen perusteella. Tiedän itsekin koko joukon näitä surullisia tarinoita näistä pieleen menneistä liitoista venakkojen kanssa, surullista tuo kyllä on että niin monet miehet antavat vetää itseään nenästä.

    Oli sitten kyseessä mies tai nainen, en ymmärrä että mikä siinä niin vaikeaa on että vähän huolehtisi itsestään. Tarkoitan tällä ihan perusjuttuja, siisti pukeutuminen, hygieniasta huolehtiminen yms. Omalle ulkonäölleen ei sinänsä voi mitään, mutta siisteydelle ja puhtaudelle voi.

    Äänestä

Juuri näin! Nämäluuserit asuvat yleensä mäetaus-sienimäki-matara -kaupunginosissa. Niitä löytää varmimmin tukien maksupäivinä läheisistä räkälöistä joikamassa karaokea.

Äänestä
  • Heips...Itse otin aikoinaan aviomiehen 1 kk tuntemisen jälkeen imatralta ja edelleen ollaan yhes. Kohta 20 v. yhteistä taivalta
    (ps. en ole ryhävalas).

    Äänestä

  • hoitotätsyli kirjoitti:

    Heips...Itse otin aikoinaan aviomiehen 1 kk tuntemisen jälkeen imatralta ja edelleen ollaan yhes. Kohta 20 v. yhteistä taivalta
    (ps. en ole ryhävalas).

    Milläs koneella se sun ukkos on töissä kaukopäässä vai tainiolla? no oha se hienoo asuu tiilitalossa ja pukkailla lapsia joka vuosi ettei töihin tarvii mennä

    Äänestä

  • raha ratkaisee kirjoitti:

    Milläs koneella se sun ukkos on töissä kaukopäässä vai tainiolla? no oha se hienoo asuu tiilitalossa ja pukkailla lapsia joka vuosi ettei töihin tarvii mennä

    Voi nimim. raha ratkaisee, olemme molemmat Lappeenrannassa töissä, hoitoalalla molemmat, tosin asumme Imatralla muttei hienossa tiilitalossa.
    Lapsia meillä molemmilla ed. avioliitosta, yhteisiä ei ole, kuin karvamopit eli 3 ihanaa koiraa. Työtä tehdään molemmat.
    Ei raha ratkaise, vaan henkinen hyvinvointi ja rakkaus.

    Äänestä

voissapaistettujen naakkojen kuukautisetkin kestää 4 kk

Äänestä

turakki ,johan sinulla on jutut,ei ruski saa Suomen kansalaisuutta jos menee sinun kaltaise reppanan kanssa naimisiin,tulee väliaikainen oleskelu lupa,sitten tulee,menee noin 2v. sitten tulee jatkuva oleskelulupa,mutta ei tule Suomen kansalaisuutta,saatko sinä ruskin kansalaisuuden automaattisesti kun menet ruskin kanssa naimisiin,menehän matarahakaan yksiöösi miettimään asioita ja kirjoita sitten kun heräät unestasi

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


entinen imatralainen kirjoitti:

Tuli taas kerran käytyä vanhassa kotipaikkakunnassa imatralla ja kuinka ollakaan, harva mies on ulkoiselta olemukseltaan puhtaita ja siistejä. Tavan turjakkeilta näyttävät paskasissa epäistuvissa farkuissaan, mainoslippahatut peittävät likasen tukan ja kel ei lippistä, on tukka huonosti leikattu ja ryhdittöminä laahaavat eteenpäin räkien kadulle.
Ei ihme et ylistävät naapurimaan tyttöi, sillä eihän kukaan viitsi noihin turjakkeisiin edes koskea, ainoastaan maksulliset naiset - mutta siitä on rakkaus kaukana!
Poikkeuksen tekevät ns. varatut miehet, joiden olemus oli siisti.
Siksi kai nämä poloiset turjakkeetkin kehuvat ja aloittavat viestiketjut, miten naapurimaissa ihanat naiset, kun onnettomina pitää itselleen todistaa saavansa naista. Siellä nämä onnenonkijat ymmärtävät, miten helppo nakki tällainen mies on, jotta pääsee parempiin oloihin ja uskottelevat miehelle mitä vain ja nämä onnettomat uskovat.
Minulla on venäläinen tyttöystävä (kunnollinen ja fiksu) ja hän on kertonut, että monikin nainen tekee ihan mitä vain, jotta pääsee kurjista oloista pois Suomeen.
Moni on avioliiton solminut siksi aikaa näitten "turjakkeiden" kanssa, jotta saa maamme kansalaisuuden ja sen jälkeen eronnut. Myös näitä rillumarei naisia on, jotka myöskin epäsiistejä tautien tuojia ja viihtyvät turjakkeiden kanssa saadakseen elantonsa ja vodka annoksensa päivittäin.Kiertävät mieheltä miehelle, kellä enemmän rahaa antaa, viis siitä, kuin ällöttävä mies on. Heillä yleensä korkeat korot ja suunnaton meikkikerros naamassa ja helyjä paljon.
Voi mies reppanat, ei se rakkautta ole, pelkkää seksiä..
Siksi kai niitten miesten itsemurhatilastot korkeita, kenellä sitä "älliä" ei siellä lippalakin alla ole ottavat eka naisen naapurimaasta, kenet sattuvat saamaan ja nainen kun jättää vieden rahat, niin kaikki romahtaa
(ja tulijoitahan riittää). Eipä fiksut miehet kerskukkaan tällaisilla palstoilla ja näin halvenna naistaan, oli heillä nainen mistä tahansa maaiamn kolkasta.
Nämä kehujat ovat laijastaan, ns. vähä-älyisiä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu