mikä syy nyxällä stalkata

puolisonsa exää?
12303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mustasukkaisuus.

Äänestä
  • Mustasukkaisuus ja -maalaus.

    Äänestä

onko sitä noinkin päin?? miksi minun mieheni ex stalkkaa minua?

Äänestä
  • MIten stalkkaus ilmenee? Itsellä tapahtumia joista ei tiedä onko suunniteltua vai vain sattumaa?

    Äänestä

  • En halua tuomita kirjoitti:

    MIten stalkkaus ilmenee? Itsellä tapahtumia joista ei tiedä onko suunniteltua vai vain sattumaa?

    jos tiedät mitä on stalkkaus tiedät myös miten se ilmenee

    Äänestä

  • Hän on mustasukkainen sinulle, haluaa samaistua sinun elämääsi. Olet sillä paikalla johon hän haluaa. Jos hän stalkkaa hän ei ole hyväksynyt exän asemaa. Hän haluaa tietää mitä sinussa on sellaista mitä hänessä ei. Miksi mies on sinun kanssasi eikä hänen. Stalkkaaja ei yleensä ole fyysisesti vaarallinen mutta hän voi käyttää henkistä väkivaltaa. Sinä itse tiedät missä raja kulkee mitä kestät. Yleisohjeena on kuitenkin, älä provosoidu mistään. Pidä huoli itsestäsi kellään ei ole oikeutta stalkata ja kiusata mikään ei oikeuta sellaiseen.

    Äänestä

  • asiaa tutkinut kirjoitti:

    Hän on mustasukkainen sinulle, haluaa samaistua sinun elämääsi. Olet sillä paikalla johon hän haluaa. Jos hän stalkkaa hän ei ole hyväksynyt exän asemaa. Hän haluaa tietää mitä sinussa on sellaista mitä hänessä ei. Miksi mies on sinun kanssasi eikä hänen. Stalkkaaja ei yleensä ole fyysisesti vaarallinen mutta hän voi käyttää henkistä väkivaltaa. Sinä itse tiedät missä raja kulkee mitä kestät. Yleisohjeena on kuitenkin, älä provosoidu mistään. Pidä huoli itsestäsi kellään ei ole oikeutta stalkata ja kiusata mikään ei oikeuta sellaiseen.

    tämä vastaus oli kirjoittajalle joujoumen

    Äänestä

Minä taas luulen että exäni stalkkaa minua. Aikasemmin tunnistin autonsa kun ajeli täälläpäin. Viimisestä tunnistamisestani on kulutnut aikaa mutta tässä yhtenä päivänä tuli vastaan uudella utolla jonka olen nähnyt ajelevan täällä en vain tiennyt että kuuluu exälle. Nyt tuli vastaan niin suoraan että näin myös kuskin.
Tietääkseni hällä ei ole mitään asiaa korteliimme mutta täällä näkyy ajelevan.

Äänestä
  • muuttanut sun naapuriin

    Äänestä

ei ole muuttanut. Tiedän että exällä on aina ollut tapana stalkata exiäään siksipä pari edellistä exää onkin muuttaneet Hesaan.

Äänestä
  • kuka stalkkaa ketä? stalkkasitko tulevaa exääsi jo ennenkuin olitte pari?

    Äänestä

hehehehh. olipa vitsikästä. Kuulin eräältä exäni vanhalta tutulta. Hänen entisten vaimojensa muuttannen Hesaan siksi kun ukko ei antanut rauhaa. Kävipä Hesassakin perässä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


alkaa kyllästyttään kirjoitti:

puolisonsa exää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu