Kuohun / petäjäveden

2 surmaaja Kari Karhu SDP tarina uudessa 11/ 2012 ALIBI lehdessä. ei ole normi henkilö em.
213918
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

KK = kuoleman kauppias karikkojärven pohj.osalta. onkohan aulis ja rolf sukua KK:e , aseet ja ptr:t pois karhuiltakin.

Äänestä

on se että kuohulle aukaistiin kyläkauppa. vaikka kari karhu sielläkin on pelotellut pysyyineen ihmisiä.MIKSI?

Äänestä

PS. onkohan uuven ALIBI lehen kuvassa kuohun surmaaja kari karhu, vai onko joku hänen ystäviään kuvissa?? osaavat olla kuin kameleointi.

Äänestä

Joko kari karhu päässy äiteen helmoihin karikkojärven pohjoisrannalle.ei saa karia kiusata valtion toimesta.vappaalle vain.

Äänestä

Taitaa tulla petäjäveden kunnalle kalliiksi maksaa noiden pakkohoitopotilaiden vuosihoidotkin??

Äänestä
  • Niinpä ja koko ajan sattuu ja tapahtuu lisää rötöstelijöitä...pettuveellä

    Äänestä

Kyllä paavo niiles KD auttaa kirkkoherra ojalan kaa.?? yhtesikunnan piikkiin??

Äänestä

Tosiasia on,että kun ontappanut henklön ja tai henkilöitä?? kuuluu murhaaja VANKILAAN , ei missään tapauksessa sairaalaan.siellä murhaaja(t) peloittelee sairaanhoitajanaisia. eikä olis paha vaikka siperiaan vietäs.

Äänestä

Noin käy,kun ei maksa velkojaan,itse toimisin samaan tapaan,mikäli joku alkaisi velkojensa maksun kanssa pullikoimaan.Uskokaa nyt ei kannata tehdä velkaa,ei varsinkaan ellei pysty niitä maksamaa.

Äänestä
  • Ot vähän ulkona. Tässä kuoli velkoja.

    Äänestä

Totta ei KK ole koskaan omistanut mitään.hän ja sukunsa luulivat vain?? osasivat aseineen ja valkoisine koirineen peloitella ihmisiä. se siitä.

Äänestä

Kuohulla sitä paskaa on riittänyt viimeiset viisikymmentä vuotta.
Olin siellä aikoinaan minäkin nuorena miehenä. Nuutisen Baarissa istuttiin yöhön ja sen jälkeen pistettiin heteka vinkumaan paikallisen Doriksen kanssa.

Se oli mukavaa tämmöiselle heteromiehelle joka ei suklaan päälle ymmärrä ollenkaan.

Äänestä
  • siistiä ja kivaakin?? kuohu ok mesta.

    Äänestä

  • Luomua riittää. kirjoitti:

    siistiä ja kivaakin?? kuohu ok mesta.

    Kivaa oli ja kiihkeätä. Kaipaan vieläkin niitä aikoja

    Äänestä

Kuortaneen ja alavuden paikallinen KK teki lähes samanlaisen tragedian kuin kuohulla. valtiomme onneksi osasi kääntää piipun lopuksi oikeaan suuntaan,. pöljä ukko,

Äänestä

Todella liian monta yhtäläisyyttä em. veriteolilla.tappajien ikä .koulusivistys puuttuu.elämtapahallinta surkea,ajoivat murhapaikalle autollaan tappoase haulikko patruineen mukanaan.kohde EX puolisot uusine fiksuine poikaystävineen,ilmeisesti omia lapsiakin?? mikä noiden n 60 vuotiaden vasemmistolaisten heppujen taustat ovat.onko muuta kuin SDP ja pahuksen huonoa oloa levittämässä, ja mistä ovat geenit saanneet teurastamiseen, ja millä oikeudella riehuvat koko elämänsä, ovatko omat lapset muistaneet edes isänpäivänä noita asehulluja.tuskin.

Äänestä

KK ja RA ovat saanneet huonon kotikasvatuksen. on tainnu jäädä lapsuus väliin.?

Äänestä

Mistä veestä noita raakoja murhamiehiä tulee,jatkuvasti lehdet kirjoittaa tappamisesta ympäri suomea. no jotain hyvääkin.eläkkeen saajat vähenee.??

Äänestä
  • No SAUNALAHDELTA tietysti.

    Äänestä

Ei tuu ku pettuveen karikkokyliltä. KK ollut vapailla ja höpötellyt et jouluksi kotiin??

Äänestä

Outoa Kari Karhu saannut maanviljelykseen EU tukea n 60 000€ julkinen asiakirja pettuveen kunnantalolla. ei kai murhamies ole ansainnut yhteiskuntamme rahaa kaan.???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Karu heppara KK kirjoitti:

2 surmaaja Kari Karhu SDP tarina uudessa 11/ 2012 ALIBI lehdessä. ei ole normi henkilö em.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu