Saisiko neuvoja kosteiden tilojen seinien muurauksen suunnitteluun ja ehkä muuraamiseenkin?
Aikomus käyttää kahitiiltä 300x85x198, sekä kahden oven ylityksessä 1200mm palkkia. Muurattavia seiniä on n.14metriä eivät ole kantavia seiniä.
Mihin korkeuteen saakka nuo seinät muurataan? Tarvitaanko nurkissa noita erikokoisia "nurkkatiiliä" vai sahataanko ne noista "normaaleista". Seinien sisään tulee vesiputkia (suihkuille yms.), ja jonkin verran sähköjohtoa.
Eli mitä kahitiiltä tarvitsen ja minkä verran?
Kosteiden tilojen seinien muuraus
neuvoja kost tilojen
1
270
Vastaukset
- ironmiketysoni
kahitiili on ihan ok. Kannattaa ottaa niitä puolikkaita harkkoja. Ne helpottaa ja nopeuttaa hommaa kun ei tarvii ajaa esim. rälläkällä puolikkaita (pölyää helvetisti).
Käy pohjakuvan kanssa kauppiassedän luona niin setä laskee menkin ja antaa tiukan hinnan.
Jätä väliä sentti-pari kattokoolauksiin. Tulee hyvä.
Ota muurari niin tulee hyvä.
Ota kerralla kokokori keskiolutta, se piristää. Hahahaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703159
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942065- 551962
- 421594
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391178- 61093