Setan foorumi

Sattuisiko kellään olemaan tietoa milloin se avataan, vai ollaanko sitä enää lainkaan avaamassa? Kesästä asti jo ollut suljettuna sen tietomurron takia. Ikävä Pinkkiä. :(
6481
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei kyl yhtään tietoo. Haluisin kans tietää...

Äänestä

Toivon että poistaisivat koko keskustelupalstan sisällön pysyvästi ja loisivat uuden alueen. Siellä käyttämäni sähköpostiosoite on jo vanhentunut, joten en pääsisi kuitenkaan poistamaan sieltä omia tietojani. Köyhää toimintaa muutenkin suojata noin huonosti ja tietoisena valintana.

Äänestä

Luulisi että Setan ollessa kuitenkin maan virallinen taho, joka meitä edustaa, niin heillä kuuluisi olla kunnolliset foorumisivut ja ehkä chat-huonekin. Sehän tukisi koko Setan toiminnan ideaa kun Seta muutenkin järjestää tapaamisryhmiä, niin miksei sitten virtuaalikontaktejakin.

Äänestä

Minullakin on vanhentunut se sähköposti jolla sinne rekkauduin, joten ei mitään mahdollisuutta enää päästä entisen käyttäjätunnukseni viestejä tai tietoja muokkaamaan tai edes sisään foorumiin sillä, kun kerran kaikkien salasanat on vaihdettu/vaihdetaan. Se vähän häiritsee, vaikken mitään kovin henkilökohtaista siellä kertonutkaan. Paras tosiaan olisi jos loisivat ihan uuden foorumin (ja tällä kertaa suojaisivat sen paremmin). Sen luomisessa ei kovin kauaa pitäisi mennä. Ymmärrän kyllä että sitä varmaan ylläpidetään vapaaehtoisvoimin jne, mutta olisi kiva jos edes viitsisivät ilmoittaa, onko foorumia enää tulossa ja jos on niin suunnilleen milloin. Siellä oli kuitenkin niin vakiintunut käyttäjäjoukko ja paljon ihan päivittäisiä keskustelijoita, että olisi oikeasti kohteliasta jo tässä vaiheessa jonkinlaista väliaikatietoa antaa, kun kohta puoli vuotta(!) on jo kulunut.

Äänestä

Nostan tätä. Jos vaikka jollain olisi inside-tietoa. ;)

Äänestä

Olis ne jo korjanneet sen, jos aikoisivat korjata :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


3+13 kirjoitti:

Sattuisiko kellään olemaan tietoa milloin se avataan, vai ollaanko sitä enää lainkaan avaamassa? Kesästä asti jo ollut suljettuna sen tietomurron takia. Ikävä Pinkkiä. :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu