alkoi kurkku kivulla, sitten kovaa päänsärkyä(migreenin kaltainen),silmiin sattuu, ääni lähtee, limaa tuntuu olevan todella runsaasti,kaikkia niveliä ja lihaksia sattuu.
Kuumetta ei ole vielä ollut ainakaan
Kuumetta ei ole vielä ollut ainakaan
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Samat oireet on mullakin... pitää vain levätä, jos voi ja juoda paljon kuumaa yrttiteetä ja jos kuumetta paljon pukkaa, tai tulee tulehdus, niin lääkäriin! Entä onko ilmakehään levitetty jotain pöpöjä, kun tämä oli niin "ennaltatiedettyä"?
http://professorinajatuksia.blogspot.fi/2012/09/influenssavirus-ja-sen-kaveri.html?showComment=1352408126644
Ihan tavalliselta kausiflunssavirukselta kuulostaa.
Parenee itsestään ajan ja levon kanssa. Jos kuume pitkittyy tai oireet pahenee kahden viikon jälkeen, kannattaa käydä lääkärissä että bakteeritulehdus voidaan sulkea pois.