Onko Aurinkorannikkolaisten tulo- ja verotiedot myös julkisia?
Kuka maksaa mitäkin ja minne?
Kuka maksaa mitäkin ja minne?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ei täällä kukaan maksa mistään mitään.
Espanjassa verotiedot eivät ole julkisia.
Tiedot tulevat julkisiksi silloin, kun on verorästejä. Esimerkiksi Fuengirola-lehdellä sellaisia on monta. Viimeisin tänään julkaistu ulosotto.
Myös tämä tieto hämmästyttää: Seguridad Socialin mukaan firmalla on kolme työntekijää. Pidetäänkö muita pimeästi vai tekaistuilla toiminimillä? Ainakin lehdessä julkaistujen kuvien mukaan työntekijöitä on enemmän. Heidänkään sotujaan ei kuitenkaan taideta maksaa, sillä paikallinen Kela on laittanut viisi maksua hakuun.
Ei tuo ainakaan päälle päin näy, Antti ja Vesu hymyilevät leveästi ja koko torpan liikehuoneustot on vissiin käytössä.
Jos se oikein huonosti menisi, kun onhan tässä avajaisista asti joku povannut konkkaan menoa, niin taitaa olla vaan tätä aurinkorannikon tautia nämä noiden kaiffareiden liiketoiminnan ulosottohöpinät.
Joillakin on joka asiassa onni myötä. Joillakin ei. Siinäpä pulma.
OLen itse käynyt katsomassa tuolla TOrremolinoksen verotoimistossa suomalaisresidenttien tulotietoja.
Näyttävät kyllä auliisti koneeltaan.