Avatkaa jo silmänne ja nähkää mikä tavoite on tällä kokoomusvetoisella hallituksella. Ensivaiheessa kunnat yhdistetään. Seuraava vaihe onkin se, että maaseudun haja-asutus käy mahdottomaksi kun kaikki palvelut mm. kaupat ja terveyspalvelut loppuu ja siirtyy näihin teennäisiin kuntakeskuksiin. Seuraavassa vaiheessa taas yhdistetään näitä keskuskuntia ja kohta me asutaankin kaikki yhdessä suuressa kaupungissa. Tätähän se kokoomus on aina halunut!
Eduskunta ajaa maaseutua autioksi!
ajatelkaas sitä!
784
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyllä nyt meni hiukan överiksi. Ei kokoomus sentään kauppoja hävitä. Kun turhaa byrokratiaa puretaan säästyy verovaroja ja ihmisille jää enemmän ostovoimaa. Tällöin kauppiaatkin pärjäävät paremmin.
Uusi valtuustomme on Virkkusen (kokoomus) kanssa samoilla linjoilla Selänneasiassa.
niin onkin ja se on hyvä asia jipii
Kyllähän on selvää ,että kaupat loppuu kun ostovoima maaseudulta häviää, se on kokoomuksen ja sdp: tahto ja tähän n'yttää pyhäjärven keskusta kuninkaansa johdolla yhtyvän .Hyvin pyyhkii.
Joo eipä ole mikään uutinen. Sama politiikka jatkuu. Ja tuommoinen puolue sai vielä vaaleissa eniten ääniä. Kansa tulee saamaan sitä, mitä vaaleissa halusi.
Eipä tosiaan näpäytetty kokoomusta näissä vaaleissa kun pysyi edelleen suurimpana.
Kokoomus kurjistaa ja oppositiosta KEPU komppaa maakunta, kotikuntamallilla.
Näin se menee.