Ajovalot, mittarivalot, mittarit, varotusvalot, vilkut ei toimi. Vika tuli ajossa ihan yllättäen. Sulakkeet ehjät samoin virtalukon pohja. Maadotuspisteet tarkastettu.
Jos jollain olisi sähkökaaviota ko.autosta olisin kiinnostunut. !!
Jos jollain olisi sähkökaaviota ko.autosta olisin kiinnostunut. !!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ohjauspyörän alla oleva vilkku/ pyyhkijän viikispaketin takana on riviliittimiä joissa on kontaktiongelmia. Vian saa korjattua ihan kotikonstein.
Ota ohjauspyörä irti ja sitten viiksipaketti joiden takana on liitetty pinnipaikoihin riviliittimet. Ota nekin irti ja vedä meisselin tai pihtien avulla jokainen erillinen metallinen liitos irti ja purista kevyesti vaikka pihdeillä liitoksia hieman linttaan jotta ne saavat kunnollisen kosketuksen. Paina liittimet kiinni ja kasaa paketti takaisin.
Itselläni valot katosi katsastuksessa mutta oven kiinni lyömällä sain valot palamaan ja katsastus läpi.
Voiko vakijonopeus olla samoin kun valot ja vilkut hävinnyt 2.3 o5 bukato