Onkos kukaan perehtynyt ao. laitteen toimintaan ja mahdollisiin vikoihin?
Tekee niin että lähes aina kun koskee ohjauskeppiin putoaa se pois päältä, yritti sitten lisätä tai pudottaa nopeutta, välillä tekee että menee päälle ja putoaa heti pois!! Onko vika mahdollisesti moottorissa vai ohjaustekniikassa??
Xantia vakionopeus säädin
5
853
Vastaukset
- Kami
Minkähän mallinen säädin on kyseessä? Onko originaali osa vaiko jälkeen asennettu ja minkä merkkinen??
- Artzi
En tiedä mallia mutta kaiketi se on orkkis?
Semmonen pienempi tikku vilkkuvivun alla!
Taitaa olla manuaalissakin mainittu! - Eki
Artzi kirjoitti:
En tiedä mallia mutta kaiketi se on orkkis?
Semmonen pienempi tikku vilkkuvivun alla!
Taitaa olla manuaalissakin mainittu!Samaa tikkua on käytetty tehdasasenteisen ja jälkiasennetun yhteydessä. Alkuperän näkee konehuoneen puolelta kaasuläpän käyttölaitteesta, johon tehdasasenteisessa versiossa tulee vain yksi alipaineletku. Jälkiasenteiseen tulee epämääräinen määrä johtoja ja itse asennuskin on, ainakin Vehon tekemänä, usein jälkiasenteisen näköinen.
- Xanttis
Tähän ketjuun liittyen: Tiettekos miten sais Xanttuun (1997, 1.8) jälkiasennettuna vakionopeussäätimen? Kallis? Toimiiko? Kuka laittas?
- Mie
Tarkistappa itse viiksen toiminta, viittais siihen että viiksen off nappi ois liian herkällä päällä. Katsoppa onko ohjausyksiköstä lähtevä vaijeri liian löysällä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637