Eli olen melko varmasti lähdössä ensi kesänä kielimatkalle Englantiin. Kohde ja matkanjärjestäjä ovat tosin vasta mietinnässä.
Olisinkin kiinnostunut kuulemaan teidän mielipiteitä ja kokemuksia, erityisesti STSn kielimatkoista, myös muiden järjestäjien kielimatkoista saa kertoa!
STSn kielimatkoissa kiinnostavat harrastuskurssit ja erityisesti ratsastus ja olisi hienoa kuulla tästä lisää jos joku on ollut. :D Ensi kesänä olen 16v. ja matkalle lähdössä luultavimmin yksin.
Kiitos kaikille jotka vastaa!
Kielimatkalle 2013?
4
166
Vastaukset
- kielimatkalainen
Hei, olen ollut STS kielimatkalla ja oli ihana kokemus!
Jos haluat lisä tietoa niin katso blogiini ja sieltä löytyy sähköposti osoitteeni johon voit lähettää kysymyksiä. Sekä miten voit auttaa minua keräämään pisteitä ja pääsemään uudelle STS kielimatkalle!
partofme-julie.blogspot.com - aukinen1
Varoitan vakavasti . Yritys on täydellisen vastuuton ja nuort oman onnensa nojassa. Törkeää rahastusta ja upeita puheita "perheyrityksetä" ja kauniita lupauksia ihanista kokemuksista!! VARO!
- ef-crew
Hei! STS:sästä minulla ei ole kokemuksia, mutta itse olin viime kesänä EF:n kautta Bournemouthissa Enkuissa kolme viikkoa ja oli kyllä uskomattoman hieno kokemus kaikin puolin! Kielitaito kehittyi, sain lukuisia uusia kavereita niin suomesta kuin ulkomailta, sekä muistoja joita et tuu unohtamaan ikinä. Kun on kaukana kotoa, tuntee olonsa itsenäisemmäksi ja matkan jälkeenkin saa rohkeutta toimia uusissa tilanteissa. :) EF hoiti hommansa moitteettomasti joten voin sitäkin suositella!:) Kaikissa järjestöissä toki oma asenne vaikuttaa suuresti siihen miten isoksi epäkohdat kokee, mutta ei kyllä kellään muullakaan meidän kurssilaisellamme ollut valittamista. Toivottavasti löydätte mieleisen matkapaketin!:) Lisää voi lukea kielimatkablogistani http://kielimatkalainen.blogspot.fi/
- EFcrew
Kannattaa ehodottomasti lähteä! :) Käykäähän kurkkaamassa täällä: http://my.ef.com/Layouts/Alumni/AmbassadorOverviewNew.aspx ja tilatkaa esite! ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t745358- 332941
- 402634
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin262003Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401972Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?291819- 951802
- 1691691
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241418Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät941230