mie tahtoisin koira-aiheisen värssyn joulukortteihin..AUTTAKAA!!!
runoja eläimistä??
jdfök
2317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hmm..No renpä oikein tiedä, mutta kantsii kattoo netistä koira-aiheisia runoja, ja sitten esim mun paikkakunnan kirjastossa on sellasia pieniä kirjoja, esim: "Koiramaisia ajatuksia" on yks kirja. Sielä on kivoja pikku mietteitä söpöläisistä:)♥
Jouluaatto, pakkanen paukkuu, koirat innoissaan haukkuu, kun isännän kanssa hakevat kotiin joulupuuta, taitavat odottaa jo lahjaluuta.
Tuoksuu kotona herkut, perhe on iloisella mielellä, nuuhkii ilmaa koirat vesi kielellä.Sitten istutaan kaikki kuusen ääreen ja kun emäntä avaa viimeisen kääreen.
Saa koirat hauskat ja lämpöiset takit, löytyypä paketista vielä herkkunakit.
Taputusten ja rapsutusten määrä on tänään ollut rajaton, koirien raukeat katseet, kertoo, kyllä se vaan meilekin joulu tullut on! :)
Iloista joulua!