olisiko kellään kokemuksia millaista ruokaa tarjoillaan falcon hillssin all inclusivessä ja onko muuten millainen hotelli?
falcon hills all inclusive?
4
326
Vastaukset
- eeemeli1
http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g297555-d631950-Reviews-Falcon_Hills_Hotel-Sharm_El_Sheikh_South_Sinai_Red_Sea_and_Sinai.html Sieltä vaan lueskelemaan. Brittien kirjoittamia kokemuksia näyttävät monet olevan.
- sheikkari
No syötävää ja juotavaa täysihoidossa riittää mutta sama ongelma mikä usein on,samanlainen kattaus joka päivä ja jos parikin viikkoa on niin alkaa tympimään.Hotelli on hyvä mutta sen voisi nosturilla kokonaisuudessaan siirtää lähemmäksi rantaa ja keskustaa
- Munkkiluostari
Ollaan oltu 3kertaa hotellissa ja ruoka tosiaan alkaa tökkii vikoina päivinä ihan niinku kaisissa muissakin AI hotelleissa. Henkilökunta kuitenkin ihanaa ja rauhallinen hotelli. On meidän makuun ja taxi matkat ei ole kalliita keskustaa tai vanhaan sharmiin.
- Reissaaja_
Ihmeellisiä vastauksia, ajatellen, että oltu on.
Eilen tultiin, Falcon Hillsistä, ei ollut All..., syötiin muutamat illalliset.
Niin siellä kuin muuala, viikon niitä syö, sitten on syöty kaiklta kanteilta, ruoka on muutoin ihan OK.
N. 4 kilsaa matkaa OldMarket on vanha Sharm, sen vaikka kävelee, mutta hotellin oma bussi vie läheiselle yleiselle rannalle, josta muutama sata metriä ao. paikkaan, lue kokemustani tuolta toisesta ketjusta.
Sopivan lähellä muitakin rantoja, pieni kävely tekee hyvää, kaiken syömisen ja juomisen pääle, mitä keskivertomassaturistit enimmäkseen harjoittaa.
Ja menkää nyt kele sinne Jordaniaan ja Petraan ja katsokaa setä Googlesta, että mikä se on. Ihan joka päivä että varmaankaan noilla kulmilla käy.
Mutta jos ette osaa sanaakaan englantia - voipi olla hankalampaa, näemmä suomen kielellä ei opastusta saa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521703896Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään813099Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv462143Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka232073Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?541921TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851341- 401270
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251268Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581048Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10758