Kirpputoreja Pietarsaaressa?

Taru Anneli

Hei!
Olemme perheen kanssa tulossa Pietarsaareen loppuvuodesta ja kysyisinkin nyt, että onko Pietarsaaressa yhtään kirpputoria ja missä ne sijaitsevat?

6

1922

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Retro Erkki

      On niitä. Rautatienkadulla on parikin ja sitten vanhan palokunnan vieressä on yksi. Lontoossa on yksi ja etelätullissa pedersören kirkon vieressä yksi. Holkkitehtaalla on vanhusten ystävien kirppis ja vaunusepäntiellä retro , aika iso paikka jota kaupunki tukee avokäsin veroeuroilla noin 180000 per vuosi. Retro on kokkotyösäätiön putiikki ja työllistää rutosti väkeä, kandee käydä.

      • ghjk4

        ....ja hokkkitehdas eli wanhusten ystävien kirppis on siis etelänummikadun ja herrholminkadun risteykses.

        Koulukadulla svenska gymnasiumin vieressä on Nada pohjoisen kirppis ja naapurissa sähkötarvikeliikkeessä on pieni kirppis.


    • Vanha asiakas

      Kehitysvammaisten kirppis torin laidalla on paras.

      • ölkjhg

        missä torin laidalla kirppis on???


    • Romu Einari

      Kierrätkö koko Suomen loppuvuodesta perheesi kanssa kirpputori roinaa ostellen.

      Tossa pihalla olis romukuorma voit tulla etullisesti ostamaan.

    • Johnny B. Good

      Vanhustenystävien kirpputori on aivan mahtava paikka tavaraa kolmessa kerroksessa Södermalminkadulla ja itseasiassa melkolailla vielä kohtuu hintaan myös. Helsinkiläisenä voin suositella sitä kaikille muillekin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      14
      3050
    2. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      122
      1342
    3. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1222
    4. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      257
      1086
    5. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      1055
    6. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      63
      975
    7. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      871
    8. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      41
      842
    9. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      84
      821
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      48
      778
    Aihe