Näkö sumentunut, kaihia, painetautia, rappeumaa vai mitä?
Kuhahan olisi huolellinen ja hyvä silmälääkäri Kuopiossa?
Kerrotko hyviä kokemuksia ja suosituksia.
Kiittäen Eeva
Hyvä silmälääkäri?
22
10813
Vastaukset
- Tyytyväinen.
Markku Leino, ottaa vastaan tuossa tähtioptikolla haapaniemenkadulla.
- Flower 9
Specsavers/ Marko Kolehmainen, olen itse ollut ainakin tyytyväinen.
- mjmjmjmjmjmjmjm
Kiitos vinkeistä!
- iiris´2012
Omalta lääkäriltä lähete Kysin silmäpolille.
Siellä on parhaat lääkärit, he hoitavat vaativat ja hankalat tapaukset. - Tyytyväinen.
iiris´2012 kirjoitti:
Omalta lääkäriltä lähete Kysin silmäpolille.
Siellä on parhaat lääkärit, he hoitavat vaativat ja hankalat tapaukset.Toki, mutta siitä lähetteen lähettämisestä menee aikaa ennenkuin kysille pääsee....ei sinne ihan noin vain mennä. Eli käväisisin ensin siellä yksityisellä, ne pystyy kyllä sanomaan mikä on vialla.
- Flower9
Itse kävin ensin yksityisellä ja sain lähetteen Kys:n silmäpolille tarkempiin tutkimuksiin. Kun tutkimukset oli tehty, onneksi vakavampaa vikaa ei löytynyt, sain jatkaa samalla yksityisellä kuin ennenkin. Jos hoidettavaa olisi löytynyt, olisin päässyt silmäpolin hoitoon. Ainoa haittapuoli yksityisellä silmälääkärillä on kallis maksu, mutta vastaanotolle pääsee kyllä nopeasti ja sieltä saa tarvittaessa lähetteen Kys:lle nopeasti.
- hyvät kehut
Samat KYS:n lääkärit ottavat vastaan yksityisvastaanotoilla. Kuopiossa on todella hyviä silmälääkäreitä, onhan Kuopiossa yliopistosairaalakin.
Kehun tässä samalla myös Kuopion neurologista ja neurokirurgista tietotaitoa. KYS:n neurologit/neurokirurgit ja mainiot kuvantamispalvelut, siinä on loistava yhdistelmä.
- dondane
Suosittelen Pasi Vottonen, kys priva.
- Anonyymi
Voisitko mulle privana vastata
- Anonyymi
Tahtoo tietää
- Hyväjapätevä
Varkauden sairaalassa silmälääkäri Juha Lappalainen.
- maantieto_hukassa
"Kuhahan olisi huolellinen ja hyvä silmälääkäri Kuopiossa?"
Missäpäin Kuopiota Varkaus sijaitsee? - Eimatkapaina
Miksi jonottaa KYSiin kun Varkauteen pääsin jonottamatta. Lyhyt matka ja hyvä palvelu. Erinomainen lopputulos.
- Luetun_ymmärtäminen
Nyt kysyttiinkin Kuopion parasta silmälääköriä ei Varkauden.
http://keskustelu.suomi24.fi/paikkakunnat/pohjois-savo/varkaus - Eimatkapaina
Oli niin hyvä tuo Varkauden sairaalan silmälääkäri, että sinne kannattaa mennä kaihia leikkauttamaan.
- Anonyymi
maantieto_hukassa kirjoitti:
"Kuhahan olisi huolellinen ja hyvä silmälääkäri Kuopiossa?"
Missäpäin Kuopiota Varkaus sijaitsee?Käynti silmälääkärillä voisi auttaa.
- Anonyymi
maantieto_hukassa kirjoitti:
"Kuhahan olisi huolellinen ja hyvä silmälääkäri Kuopiossa?"
Missäpäin Kuopiota Varkaus sijaitsee?Savolaiset jaksavat olla pikkumaisia ihan joka ikinen hetki.
- Anonyymi
Luetun_ymmärtäminen kirjoitti:
Nyt kysyttiinkin Kuopion parasta silmälääköriä ei Varkauden.
http://keskustelu.suomi24.fi/paikkakunnat/pohjois-savo/varkausPottutohtori on hyvä vaan ja rauhoittuu nyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Savolaiset jaksavat olla pikkumaisia ihan joka ikinen hetki.
Savolaiset lietsovat riidan aikaiseksi ihan joka asiasta, kun kysyy suosituksia hyvästä silmälääkäristä, niin sota on päällä alle minuutissa, aletaan inkuttamaan jostain sivuseikasta ja haastamaan riitaa ja asiallisia vastauksia ei saa - alkuperäinen asia on jo unohtunut ja tapellaan maantiedon tuntemuksesta ja luetun ymmärtämättömyydestä jne jne...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pottutohtori on hyvä vaan ja rauhoittuu nyt.
Ei ole mikään pottutieteen lopputentti kyseessä!
- Anonyymi
Itellä on nivelvaivoja ja eturauhasvaivaa kun kusella pitää käydä vähän väliä. 2 tuntia on melkeinpä maksimi kusen välillä.
- Anonyymi
Sitten on olemassa poronkusema ja eturauhasvaivaisen kusema.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työttömyys on kasvussa - Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa
Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa. Työttömyys on kuitenkin kasvussa. Mitä itse aja3542834Mikä piirre on kasvoissa tärkein?
Mikä piirre on kasvoissa tärkein kun valitset seuraa itsellesi?1201559Suurimman myrskyilyn jälkeen
vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul481380Ruumis kanavassa
Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan151078Mikä häpeä Haapaveden kaupungille
Avin huomautuksen mukaa hoitoyksikkö on ollut monin osin lainvastainen. Huomautettavaa on monista asioista. Miten Haa571007Tojotamies törttöili taas auton eteen
Ja taas joku Tojotapappa vähät välitti liikennesäännöistä ja kääntyi viitostietä ajaneen auton eteen tänään, tällä kerta28978En sano tätä pahalla
Mutta olihan meillä aika reippaasti ikäeroa ja aivan erilaiset elämäntilanteetkin. En vaan jotenkin tajunnut sitä aiemm82943- 80918
Ei mitään menetettävää
Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo149908Tiedättekö miksi mies on olemassa?
Lisääntymistä varten. Ei mitään muuta hyötyä. Jos nainen voisi lisääntyä ilman miestä, luuletteko miehet että naiset tar205849