Ajatusmaailma pyörii.

Kalakukkopoika

Mitäpäs jos heitän ilmoille ajatuksen? Ennen ajattelumaailmani oli niin, että ihmistä (lue naista) ei pidä tuomita ensimmäisen tapaamisen perusteella ja jokaisessa on varmasti paljon hyvää kun oppii tuntemaan. Nykyään ajatusmaailmani useiden viime aikaisten kokemusten perusteella on vähän muuttunut. Kaikki ihmiset (lue edelleenkin naiset) ovat mulkkuja/törkeä käytöksisiä ennenkuin toisin todistetaan.

Minä en vain ymmärrä, kun hyvä tapainen nuori mies vuosimallia -90 on kohtelias naiselle niin takas saa vaan pettämistä ja valehtelua. Missä on nykyään semmoset mukavat ja urheilulliset naiset? Vai onko tosiasia se, että oon ollu liian sinisilmäinen ja kohteliaisuutta on turha pitää yllä ku samaa kohtelua ei saa takaisin?

Tavallaan se on kyllä ihan kiva pistää kaikki aina likoon itsestään ja pettyä uusiks ja uusiks. Onneks tätä on jatkunut vain viimeisen kahden vuoden ajan pelkästään. Enkä tosiaankaan ole normaalista mitenkään erikoisesti poikkeava mies. Opiskeleva, urheilullinen, sosiaalinen, postiviininen (joka kääntyy kohta negatiivisuudeksi tällä menolla :D) jne. Siis täysin normaali nuoren miehen alku!

Mulla ei muuta! Myydään tarpeettomana.

1

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 7+18

      Älä rupee negatiiviseksi! siitä suosta et helposti enää pois pääse.. :P
      Se pitää vaan hyväksyä että on ihmisiä, jotka ei kohtele toisia hyvin. Ei vaikka itse olisit kuinka reilu ja mukava. Mut tälläset ihmiset ei ole sit tutustumisen, luottamuksen yms.arvosia.
      Toki kannattaa se perusystävällisyys ja kohteliaisuus pitää mut aikaa myöten sitä oppii vähän valikoimaan seuraansa, huomaa ketkä oikeasti on sen arvoisia että kaikkensa sit heille antaa. :)

      Ittellä tuli kans melkosia pettymyksiä ja meinasin kokonaan menettää toivoni ihmisten suhteen. Mut kyllä niitä oikeastikki mukavia ihmisiä vastaan tulee. Pidä lippu korkeella äläkä anna mielen mustua! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      116
      4895
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      115
      3978
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      215
      3896
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1396
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1374
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      172
      1369
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1155
    Aihe