Hörhöillö pian hatut täynnä syötävää

659
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tuon saman huomaa täälläkin ainakin näiden keskustelupalstojen hiljentymisenä. Toisaalta hyväkin, sillä nyt pääsee paremmin keskittymään siihen pääasiaan eli ufotutkimukseen. ;)

Äänestä

Aloittajan linkistä:
"Paranormaaleihin ilmiöihin keskittyvän Assap-järejstön johtaja Dave Wood kertoo, että kymmenen vuoden kuluttua koko ajatus Maan ulkopuolisesta elämästä voi olla kuopattu. Wood toteaa, että kovista etsinnöistä huolimatta pitäviä todisteita Maan ulkopuolisesta elämästä ei ole löydetty."

Vähän harhaanjohtavasti sanottu jos vertaa originaalijuttuun.

http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/ufo/9653499/UFO-enthusiasts-admit-the-truth-may-not-be-out-there-after-all.html#

Äänestä

Halveksin syvästi kaikkia pölvästejä, jotka luulevat lentokoneiden valoja, sääpalloja, linkkimastojen valoja jne. vaikka miksi alieneiksi.
Hyi helevetti!

Äänestä
  • Täydellisen ihmisen osa on vaikea ja siinä tosiaan joutuu tämän tästä halveksimaan vähemmän täydellisiä ihmisiä, niitä pölvästejä, jotka joskus tekevät virheellisiä havaintoja.

    Äänestä

  • välttelen tuollaisia tunteellisia urpoja katsantokannoista riippumatta.

    Äänestä

Ei kai ole mikään ihme että ufot eivät enää innosta, yli 60 vuotta niitä ollaan tutkittu eikä mitään konkreettista näyttöä niistä ole saatu. Eniten tästä ufoilusta ovat hyötyneet elokuvatuottajat ja eikä mikään ihme, sillä scifiähän ne ovat muutenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oskapostirobo kirjoitti:

http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/54844-kriisi-iski-ufot-pian-menneisyytta


Humpuuki pian aikansa elänyttä!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu