Elikkä olin tossa viikko sitten yhen jätkän luona yötä, sit kahen aikaan yöllä tää sekos ja heitti mut pihalle. Sit mun kännykkä jäi sinne, siitä asti oon yrittäny laittaa facebookissa viestiä/soitella muiden kännyköistä. Kertaakaan ei ole asiallisesti mulle vastannut, kun soitin ja se vastas sitten 5 päivän yrityksen jälkeen, ei puhunut mitään ja kun tunnisti kuka soitti löi luuria korvaan. Sitten toissapäivänä uhkasin poliisilla, sitten laitto viestin että antaa puhelimen seuraavana päivänä, eipä jätkästä kuulunut mitään. Hommasin itteni sinne rappukäytävään sitten mutta ei avannut kämppänsä ovea. Alkaa tosissaan ärsyttään ja ahdistaan tää tilanne, kun oli uusi puhelinkin. (Ei tosin mikään kallis, mutta silti) Tiedän siis jätkän osoitteen ja koko nimen ja puhelin numeron jne. eli mitä mun kannattaa tehä, odottaminen ei oikein oo mahollista kun sitä puhelinta tarvitsen.. vastatkaa pian!!!!
Vastaukset 4
- asdasdasdad
Mene poliisille, ei tuossa muu auta.
- 10++
Asia ei kuulu poliisille, koska kyse ei ole rikoksesta.
- vihainen3
on kyse rikoksesta varkausha toi on ku ei luuriis palauta, jos et ilmota kytille et saa luuriis takas
- hophop222
Poliisille vaan, ja äkkiä ennen ku ehtii myydä eteenpäin tai tehä sulle puhelinlaskua! Jätkä pitää sua niinku aivan pellenä, ja sitähän sä oot jos asian jätät tohon! Kaikella hyvällä tän sanon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4222137- 2251908
- 1521582
- 1231416
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291266Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2591115- 114968
- 20965
- 75878
- 26745