Sorisorisori

Kiva kun uskalsit tulla. annathan anteeks myös täällä kuin livenä. En voi luvata ettei toistu as you know. Ymmärrätsä, pimeys on koht. iso ja tuikkuni pieni ja kohta sekin vähä peityy hankeen... Radio hiljaisuus... Pyhäinpäivän kynttilät ja kumaraiset hahmot hautausmaalla.... Kyynel tuulilasissa... Voisiks olla mun Järjenvalo vaikka se onkin paljon pyydetty. .. Rakastaisin sua.
12288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

voisin.. läheks makkaranpaistoon ystävä hyvä?;)

Äänestä
  • Ehkäpä en juuri sun kanssa mutta erään kanssa kyllä. Jos se sytyttäs notskin. Mulle ei voi tikkuja antaa. Räjähdysvaara... Nyt meen meditoimaan.

    Äänestä

Ei kannata purkaa pahaa oloa muihin. Kiukuttelijan paha olo vaan kasvaa. Pura agressio esim. työntekoon. Kansanviisautta. Toimii. MOT.

Äänestä

Kertoisit livenä hänelle, kuka sinä olet?

Äänestä
  • Hän tietää että minä olen k-pää. Noin.

    Äänestä

  • Xylijä kirjoitti:

    Hän tietää että minä olen k-pää. Noin.

    Etkä ole..

    Äänestä

Eli näitte tänään?

Äänestä

Meneekö naiselta miehelle vai mieheltä naiselle...?

Äänestä

Avosylin vastaan otetaan:-@

Äänestä

Ootkos Sauli? Susta taijjettiin justiinsa puhua uutisissa? Itsepäinen ja äksyilijä.

Äänestä

Onko tosiaan pakko vääntää rautakangesta kun ois voinut pajustakin? :/
Voisit tarvita sen järjenvalon, mutta tuikuista en olis niin varma. Pyhäinpäivä... olen pahoillani menetyksistä.

Saattaisit olla... luulen niin, merkit viittaavat suuntaan oikeaan, vaikka vähän mua hymyilyttää silti. :)

Äänestä

Olen aina Järjenvalo mut mitä se sua hyödyttää kun et sitä halua vaan vain sammuvia tuikkuja?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äXyilijä kirjoitti:

Kiva kun uskalsit tulla. annathan anteeks myös täällä kuin livenä. En voi luvata ettei toistu as you know. Ymmärrätsä, pimeys on koht. iso ja tuikkuni pieni ja kohta sekin vähä peityy hankeen... Radio hiljaisuus... Pyhäinpäivän kynttilät ja kumaraiset hahmot hautausmaalla.... Kyynel tuulilasissa... Voisiks olla mun Järjenvalo vaikka se onkin paljon pyydetty. .. Rakastaisin sua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu