Pakko sanoa tämä uusi YÖ biisi Syyt syntyjen on karmeinta kurapaskaa mitä tämä bändi on päästänyt aukostaan pihalle.
Ihmettelen näitä muuskoita ala Lewis, Terävä että kuinka viitsivät soittaa moista tuubaa.
Syyt syntyjen Jollotusta.
7
365
Vastaukset
- Duunimuussi
Aika moni taitaa paskasta diggaa ku meni Radio Suomen listalle ykköseksi...;)
Mut käperry sä muistojen huumaan ja kaiva joku vanha homeinen Hakulinen hyllystäs. Avaa siihen siihen kylkeen pullo sorbusta ja tunnelma on täydellinen. Nähtävästi kirjoittaja karipella ei tiedä Yö-yhtyeestä mitään vaikka luulee niin. Ja sitä itse olet homoseksuaali jolla on tylsää ja morkka siksi Yö-yhtyettä
- Humpappaa...
Yö on nykyään humppabändi. Diggasin 1980-luvulla, mutta sen jälkeen bändi alkoi tehdä yhtä ja samaa Elämän valttikortit-tyyppistä biisiä vuodesta toiseen ja humppaantui.
- parempia aikoja odot
YÖ on tosi raskassoutuista kuunneltavaa jo ekasta tunnistettavasta sävelestä tai Ollin äänestä vaihdan kanavaa six aikaa ettei tarvi moista melusaastetta kuunnella tai sitä kuinka Olli kehuu ihteään aivan surutta mut en tiä mix ??
Ne veivaa koko ajan samaa saundia eikä ne itte edes huomaa sitä !!!
Mä en ottas edes ilmatteex näiden tuotteita. - lopettakaa, kiitos.
Jes. Lindholmilla on kusi noussut hiusrajaan. Miehen itsekäs olemus saa minut voimaan pahoin. Ja se "lauluääni Ei sitä kuuntele edes kännissä. Pari radiota olen pistänyt paskaksi kun on hermot mennyt yön humppaan.
- Eput ykkösiä
Juu, totta maar Lindholmilla ei oo ikinä ollutkaan mitään lauluääntä. Muutamia hyviä sanoituksia yhtye on saanut esim. Pauli Hanhiniemeltä ja Juha Tapiolta.
Mutta..mutta Olli ei osaa vaan laulaa.. - ei hyvä
HYVIÄ levyjähän Yö ei ole saanut aikaiseksi enää v. 1984 jälkeen ja nämä 2000-luvun liukuhihna-iskelmäjollotukset nyt ovat oikein pohjanoteerausten pohjanoteeraus. Rahankuvat silmissä tehtyjä, muka niin herkkiä ja tunteellisia itkuvirsiä.
Lindholm nyt kaiketi on ollut tollanen itseään kehuva virtsapää aina, tai ainakin sellaisen kuvan olen saanut. En kyllä tiedä mistä syystä, kun ei juuri ole lauluäänessä kehumista ja suurimman osan näistä Yön nyky"hiteistäkin" on säveltänyt joku aivan muu kuin Lindholm.
No, pääasia että tuulipukukansa tykkää ja ostaa levyjä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä
kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.1165103HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen2134681Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu653880Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty833240- 471785
Anteeksi mies
Mun vaan pakko sanoa että en pääse ajatuksesta koskettaa sinua🙈tää on niin noloo. Olet vaan niin namu. En voi edes kert291644- 141358
Mulle tuli tunne
Että sun tunteet mua kohtaan alkaa hellittämään, olenko oikeassa ja alatko päästä eteenpäin?221282- 161238
- 421155