Mikä tilanne Lieksan vesitornin kanssa, kestääkö?
Vesitorni
Torniainen
28147
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Voisi olla moni tyytyväinen jos yöllä kaatua romahtaisi vero/työvoimatoimiston päälle!
Luuleko,että siellä on vettä,siel on sitä mitä persuilla on päässä.
Sulla on vettä polvessa ja k.usta päässä!
Uusi persuvaltuutettu piti ryhmäpuheen vuoron.
Kepu nosee taitaa juoda kusta.
Kannatus puheenvuoro.(persu)
Kyllå kestää. Kiitos. Ei kestä.
Pelottaa hirveesti, että romahtaa koko komeus. Sieltä tippui jo kiviä ja vaippa korjattiin. En usko, että perusteellsita remonttia olisi tehty. Siis sortumisvaara on todellinen. Joka päivä kulkee lapsia ym. ihmisiä tornin ali. Viereinen rakennus on todellisessa vaarassa. Näiden ulkopuolisten tarkastuksiin ei ole luottamusta sen osoitti jo Jkylän tapaus. Kierrän tornin kaukaa.
Persit meni porakaivoon
joo kyllä on ihan kamala tilanne. Nyt muualla tutkitaan tornit,mutta tuskin Lieksassa. Aika menee mamujuttuihin eikä todellisten ongelmien selvittelyyn.
Persjja vaikea tukia,kun ne on piilossa porakaivossa.
Nyt ne sotkee talvivaaraa
Peruusteellisesti sotkevat
Tässä keskustelee koulutettu kunnallispoliitikko ent ja nykyinen valtuutettu Persusta
Takaperin koulutettu porakaivoporukka tosiaan
Niin varmaan. KePujen puoluejohto kuppasi jäsenistösä rahat ja läksivät kanarialle juopottelemaan. Eivät kysyneet paikallisjärjestön aktiivia mukaan. Taisi kelvata vain jäsenmaksu rahat.
Kannatus kota yli 20%
Puoluejohto Kepuilla Kanarialla ja kuntavaalin kampanjapäälliköt imee Tokmannin tarjouskaljaa räntäsateessa Lieksassa. Tyypillistä KePulia.
Oottako imemässä vataanottoletkun päässä.
Hyvä! Huumor-miehiä ollaan, vitsi vitsi! Ei myö oteta mittään vakavasti (paitsi mamut ja keput) ja ei meille kannata mittää vesitornija ennää kunnosttaa ku ei myö älytä vaikka veen tulo loppus. Olovia vuan otettaan ja kyhjötettään pihassa ja nuoapureja kytättään ja ilimiannettaan jos tulloo aihetta.
Hyvä..hyvä..tuolla se laimenee alle 10%:n puolueeksi.
Onneksi olvin vesitorni on iisalmessa
Hyvä. Kääriäisen Seppo voitti
Heti saadaan Talvivaaran erikois kaljaa ja se on kallista merkkinä minkki Mari .
Montako lieksalaista tarvitaan vaihtamaan vesitorni?
Yksi.pyörii sen ympärillä
3 12 8 10 1 1.
Kolome hommovvaa rahat ja tarvikkeet, 12 rakenttaa. Nuo 10 sunniittelloo ja kahttoo muutennii piältä että kaikki mennöö hyvin ja jokkainen tulloo aikannaa töihin. Yks vähän änkyröipi ku halluis että kaikki tekis kaikkia hommia yhessä mutta kyllä se soppeuttuu hiännii ja toimmii apupoikana sen minkä osovvaa. Tuo yks tuosen on vähän vanahempi jote keittääkösä hiä kahvia ja täytelköösä vaikka ristikoita ootellessa. Mutta noista kaheksasta ei tiietä kun ovat vähän outoja eikä ei niitten kanssa oo kukkaan oikkein ollu samoilla työmailla eikä olla varmoja osovvaako ne mittää ja liekkö nuo ies selevinpäin. Mutta ku ovat kerta tulleet hyöhi niin tehkkööt tellingit nyt ens alakkuun ja kertokkoosa samalla selevästi mitä hyö osovaa ja halluis tehä.
Nuo kaheksan yrtti tuoda ulkomaalaista työvoimaa alipalkalla töihin,ite menivät kortille ja soppajonoon.