Mikä on mennyt pieleen

tyttö

Tapasin alku kesästä aivan ihanan miehen baarissa, lähin hänen mukaa ja harrastimme aivan mahtavaa seksiä. Sitten meni kuukaus enkä nähny häntä ollenkaa emme vaihtaneet numeroita. Olin ystäväni kanssa terassilla ja lähdimme baariin samana iltana jossa tapasin tämän miehen jonka luokse olin lähtenyt alku kesästä.
Lupasin että voisimme nähä uudestaa ja vaihoimme numeroita, mutta olin "unohtanut" kertoa että minä seurustelen. rupesin pettämään silloista poikaystävää tämän kanssa jonka jälkee jätin hänet koska se ei tuntu oikealta. Tällä hetkellä olen viettänyt hänen luona melkee 3kk melkee joka päivä aikaa ehkei enemmänkin. Mutta tällä viikolla on ollut semmonen olo että meidän tiet erkaantuisivat ja eilen hän kertoi että ostaisi oman asunnon noin 40km ! ja muutenki on ollut semmonen olo että hän "työntää" minua kauas. ennen harrastimme seksiä tosi useesti ja päivittäin mutta nykyää minulla tekee mieli mutta hän on ihan valmis menemään nukkumaan enkä jaksa alkaa hinkkaamaan itteni johonki semmoseen joka nukkuu melkee.. Pidän hänestä kovasti ja ystäväni palvovat sitä koska hän on nii mukava mutta emme ole sopineet että seurustelemme ja olemme puhuneet joskus aikasemmin että molemmat saa tehä mitä haluaa mutta emme ole tehneet mitää, vaan olemme aina lähteneet samaa matkaa baarista kotiin.. En haluisi menettää häntä ja haluisin hänet. mutta en halua pelästyttää häntä sanomalla että pidän sinusta tosi paljon ja haluan sinun kanssasi vakavaa, pelkään etten saa näitä sanotuksi ennen kun hän muuttaa ja sitten unohtaa minut kokonaan.. ja en halua pelästyttää häntä näillä sanoilla. Neuvoja pyytäisin..

1

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Erkki Johannes

      Taidat olla aika nuori ja kokematon, tässä sinulle hieman miehen logiikkaa:

      Hän on kyllästynyt sinuun ja haluaa sinusta eroon mutta ei kehtaa sanoa sitä suoraan. Ehkä hän haluaa pitää sinut myös varalla panopatkana johon voi käydä purkamassa paineita silloin kun kiinnostavammilta tytöiltä ei lohkea.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      490
      8561
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      120
      5852
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      273
      4828
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      58
      4635
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      71
      4166
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3940
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      172
      3778
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1718
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      99
      1272
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      889
    Aihe